Czarno-biała kuchnia, czyli ponadczasowe kolory we wnętrzu

Urządzanie
Czarno-biała kuchnia, czyli ponadczasowe kolory we wnętrzu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Biała kuchnia należy do ponadczasowych standardów i wcale nie musi być nudna. Można ją urządzić w wielu stylach, a kolorowe dodatki sprawią, że pomieszczenie nabierze wyrazistego charakteru. 

Biała kuchnia to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ łatwo można ją przearanżować i dopasować do aktualnie panujących trendów. Wystarczy zmienić dodatki na nowe wyraziste elementy w innych kolorach. Dzięki temu pomieszczenie będzie odświeżone i zmieni swój dotychczasowy charakter. Kuchnię można urządzić w wybranym stylu np. klasycznym, minimalistycznym, retro, boho, loftowym lub bardzo popularnym w ostatnich czasach – skandynawskim. Najważniejsze jest, aby zachować przy tym jej funkcjonalność i bezpieczeństwo, a wszystkie elementy powinny tworzyć spójną całość. 

Czego unikać w czarno-białej kuchni?

Jeśli decydujesz się na aranżację kuchni w czarno-białych kolorach, zwróć uwagę, aby były one odpowiednio rozmieszczone. Należy unikać malowania sufitu, ścian i podłogi na czarno, ponieważ pomieszczenie jest wtedy ciężkie i klaustrofobiczne. Dobrym rozwiązaniem jest wybór białych ścian oraz białych płytek na podłodze. Czarna podłoga eksponuje wszelkie zabrudzenia, okruszki czy plamy, natomiast białą łatwiej utrzymać w czystości. Zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach biała barwa powinna stanowić kolor przewodni, a czarne powinny być dodatki, dzięki czemu kuchnia będzie jasna i lekka. Ściany w kolorze czarnym nadają wyrazistego charakteru i sprawdzą się w typowo męskich mieszkaniach. Należy unikać również nadmiaru dodatków. Ich nadmiar spowoduje, że w kuchni zapanuje chaos.

Jakie dodatki do nowoczesnej kuchni?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędza się bardzo dużo czasu, dlatego warto zadbać o jej wykończenie, tak aby każdy domownik czuł się w niej komfortowo. Proste białe meble idealnie komponują się z drewnianą podłogą oraz z drewnianymi elementami dekoracyjnymi. Przy wyborze kolorów warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia. W przypadku małej kuchni dobrze jest pomalować ściany na identyczny odcień co meble, dzięki czemu będzie wyglądać na większą. Przy białej kuchni warto postawić na kontrastowe kolory, takie jak np. połączenie bieli z czernią. Jest to duet, który nigdy nie wyjdzie z mody. Kompozycja tych dwóch kolorów sprawia, że w łatwy sposób można do niej dopasować inne barwy, dlatego dobór dodatków nie jest taki trudny, jakby się mogło wydawać. 

Z czym można połączyć kuchnię w czarno-białych kolorach?

Kuchnia czarno-biała może wydawać się chłodna, dlatego warto pomyśleć o dodatkach, które przełamią tę barierę i ocieplą pomieszczenie. Kolorowe zasłony, tapety we wzorki i oświetlenie przełamują jej zimny klimat. Ciekawym pomysłem jest również wybór dodatków w stylu vintage. Kwieciste filiżanki do herbaty i starodawny czajniczek do parzenia kawy sprawią, że kuchnia nabierze stylu retro. Jest to propozycja dla osób, które chcą mieć nowoczesne pomieszczenie z charakterystycznymi elementami. Natomiast dla tych, którzy uwielbiają styl rustykalny, dobrym rozwiązaniem będzie wybór dodatków nawiązujących do wiejskiego stylu. Powieszone na ścianach patelnie i garnki na drewnianych kołach oraz ustawienie na środku masywnego drewnianego stołu sprawią, że pomieszczenie nabierze ciepła i przytulnej atmosfery.

Zdjęcie główne: Jean-Philippe Delberghe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łuki w mieszkaniu – hit czy kit?
Łuki w mieszkaniu – hit czy kit?
Czy łuki rzeczywiście powracają jako wnętrzarski trend 2021? - Dowiesz się w tym artykule.
Jak dobrze dobrać dekoracje do twojego domu na nadchodzące święta?
Jak dobrze dobrać dekoracje do twojego domu na nadchodzące święta?
Przygotuj swój dom na świąteczne uroczystości dzięki praktycznym poradom dotyczącym wyboru idealnych dekoracji. Dowiedz się, jak nadać swojemu domowi wyjątkowego charakteru i świątecznej atmosfery!
Jak są oznaczane śruby?
Jak są oznaczane śruby?
Lubisz samodzielnie wykonywać w domu małe i większe naprawy? Zobacz, w jaki sposób czytać oznaczenia śrub, żeby zawsze dobrać odpowiednie materiały.
Ostatnie wpisy