Pończochy w ogrodzie? Do tego mogą Ci się przydać!

Pończochy w ogrodzie? Do tego mogą Ci się przydać!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiesz, że pończochy można wykorzystać w ogrodzie? Warto wybrać oczywiście te, które zostały już użyte, dzięki temu wpiszesz się również w filozofię zero waste. Możesz także wykorzystać rajstopy, liczy się materiał, który jest cienki, a do tego bardzo elastyczny. Domyślasz się już, do czego można je wykorzystać?

Jak wykorzystać pończochy w ogrodzie?

Warto oczywiście wykorzystać pończochy, które były noszone i np. poszło w nich oczko. Dzięki temu sposobowi, zamiast je wyrzucić, możesz dać im drugie życie. Wiesz, do czego mogą się przydać? Z pewnością do zabezpieczenia drzewek przed inwazją szkodników. Oczywiście pasować będą raczej na rośliny o niezbyt dużym pniu. Należy pokryć materiał preparatem na owady i założyć go na korę drzewa, tak aby chroniła on florę przed szkodnikami.

Jednak to nie wszystko. Pończochy przydają się także w innych przypadkach. Z racji tego, że znakomicie przewodzą wodę, możesz umieścić w nich cebulki różnych roślin, a następnie zasiać je bez obaw, że się nie przyjmą. Specjalna bariera uchroni maleńkie roślinki przed atakiem szkodników. Dzięki temu wyrosną zdrowe, smaczne i będą pięknie się prezentować. Możesz także dzięki nim podtrzymać gałęzie i krzewy, które uginają się pod ciężarem owoców czy kwiatów. Elastyczność rajstop czy pończoch sprawi, że znakomicie podtrzymają one rośliny. Dzięki temu gałęzie nie połamią się pod wpływem ciężaru.

Po okresie wiosenno-letnim możesz bez trudu zdjąć pończochy i poczekać na kolejne plony. Pamiętaj jednak, aby przed użyciem dokładnie wyprać pończochy, aby prezentowały się schludnie. Wykorzystaj jedynie wodę, bez dodatku detergentów, aby nie zaszkodzić roślinności.

Pończochy możesz wykorzystać także do zrobienia poduszek, na których możesz siedzieć w ogrodzie. Wystarczy włożyć do nich skoszoną trawę, najlepiej jeśli zostanie ona uprzednio ususzona, aby nie gnić wewnątrz rajstopy. Taka poduszka będzie wygodna, praktyczna i z pewnością posłuży chociaż jeden sezon. Natomiast zimą możesz ją wykorzystać zamiast sanek do zjeżdżania z górki.

Możesz także wykorzystać zużyte rajstopy do ogrodzenia. Wystarczy, że ustawisz kilka deseczek, wokół których owiniesz rajstopy. Dzięki temu bez nakładów finansowych możesz wydzielić przestrzeń na warzywa, owoce, a także różnego rodzaju kwiaty czy drzewka. Pończochy pozostają praktycznie niewidoczne, ale skutecznie oddzielają jedną przestrzeń od drugiej.

Jest jeszcze jeden sposób. Niskie roślinki, które są bardzo delikatne, możesz osłonić, zwłaszcza przy podstawie, właśnie rajstopami. Wystarczy wyciąć dziury, aby nie uszkodzić roślinek i zakryć podłoże. Dzięki temu rośliny będą szybciej rosły, ponieważ w tym miejscu wytworzy się wyższa temperatura. Do tego w okresie pierwszych przymrozków taka osłonka pozwoli uchronić roślinność przed zmarznięciem. Warto wykorzystywać takie przedmioty jak rajstopy czy pończochy nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się nieprzydatne!

Zdj. główne: Manki Kim/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poddasze – jak zrobić z niego miejsce do pracy biurowej?
Poddasze – jak zrobić z niego miejsce do pracy biurowej?
Chcesz stworzyć miejsce do pracy biurowej na poddaszu? Zobacz, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę.
Jak urządzić wymarzoną łazienkę?
Jak urządzić wymarzoną łazienkę?
Poznaj najmodniejsze barwy tego roku, umywalki łazienkowe oraz płytki ścienne i zdecyduj, jak urządzić swoją wymarzoną łazienkę!
Czyszczenie elewacji – samemu czy z pomocą fachowców?
Czyszczenie elewacji – samemu czy z pomocą fachowców?
Twój dom wymaga czyszczenia od zewnątrz? Dowiedz się, czy zdołasz samodzielnie wyczyścić elewację budynku!
Ostatnie wpisy