Płytki ceramiczne w cegiełkę – inspiracje do kuchni i łazienki

Płytki ceramiczne w cegiełkę – inspiracje do kuchni i łazienki
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ceramiczne płytki typu cegiełka już od jakiegoś czasu stały się jednymi z najchętniej wybieranych rodzajów płytek do wykańczania wnętrz. Nic nie zapowiada również, żeby trend ten miał zniknąć w ciągu nadchodzących kilku lat. 

Najczęściej pojawiają się w kuchniach oraz łazienkach, chociaż znajdziemy również zwolenników montażu w innych pomieszczeniach. Ich uniwersalność, a także szeroki wybór sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie coś, co doskonale będzie się prezentować w wielu stylach i aranżacjach. Poniżej garść inspiracji. 

Piękno i pragmatyzm

Przestrzeń nad blatem roboczym bądź zlewozmywakiem w kuchni oraz wnętrze łazienki ciągle narażone są na działanie wody i na plamy. Aby zabezpieczyć te miejsca, przeważnie wybieramy płytki ceramiczne, które stanowią świetną ochronę, ale również są niezastąpionym elementem dekoracyjnym, zwłaszcza jeśli wykażemy się odrobiną kreatywności. To doskonały wybór, który fantastycznie sprawdzi się jako element praktycznej, a zarazem ozdobnej lamperii. Zamontowane pod prysznicem pozwolą wizualnie wydzielić tę strefę i wprowadzić harmonię. 

Baw się formą 

Płytki typu cegiełka są o tyle wdzięcznym materiałem, że możemy go wystylizować w różny sposób. Istnieje wiele możliwości ułożenia takich płytek, na przykład w jodełkę, drabinę, horyzontalnie, wertykalnie, pionowo z przesunięciem, w szachownicę czy w stylu angielskim. Dodatkowo możemy podkreślić je kontrastowo dobraną fugą, która nada całemu wnętrzu charakteru. Zabawa formą murowana. Wystarczy tylko wybrać to, co najlepiej będzie się komponować z całą aranżacją.

Klasyka

Najczęściej wybieranym modelem do kuchni są klasyczne białe matowe lub szkliste cegiełki, które stają się idealną bazą do dalszych poczynań aranżacyjnych. Jest to wdzięczny wybór, który może zostać z nami na długie lata i nigdy się nie zestarzeje. Pozwoli nam to również zaoszczędzić sobie kucia ceramiki przy kolejnym remoncie, gdyż będą one pasować do każdego stylu i rodzaju mebli czy dodatków. To bezpieczna baza, która zawsze zachowa świeżość i klasę. Co więcej, świetnie sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. 

Na odwrót, czyli pionowo z przesunięciem

Ceramiczne cegiełki świetnie będą się prezentować również ułożone pionowo. Co więcej, jeśli postawimy na jasny odcień, pozwoli nam to optycznie podwyższyć pomieszczenie. Modele o błyszczącej powierzchni w rewelacyjny sposób odbijają promienie świetlne, tworzą dekoracyjną, migoczącą taflę. 

Postaw na kolor

Oczywiście wybierając płytki do kuchni czy łazienki, nie musisz ograniczać się do „bezpiecznych barw i odcieni”. Zabaw się kolorem. Niech staną się mocnym akcentem, podkręcającym całą aranżację. Postaw na modną butelkową zieleń lub kobaltowy odcień oceanu. 

Black and white

To zestawienie kolorystyczne nigdy nie zawodzi. Czarne płytki to dość odważny wybór, ale w połączeniu z białymi frontami szafek będą prezentować się nadzwyczaj elegancko i nowocześnie. To świetna propozycja wprost idealna do minimalistycznych pomieszczeń, w których liczą się pomysł i design na najwyższym poziomie. 

Źródło: unsplash.com/Becca Tapert

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

siedem + 1 =

Rekomendowane
Jak oświetlić jadalnię z salonem?
Jak oświetlić jadalnię z salonem?
Szukasz pomysłów na oświetlenie do jadalni połączonej z salonem? Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się.
Poddasze – jak zrobić z niego miejsce do pracy biurowej?
Poddasze – jak zrobić z niego miejsce do pracy biurowej?
Chcesz stworzyć miejsce do pracy biurowej na poddaszu? Zobacz, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę.
Bezpieczne i efektywne wykorzystanie wielofunkcyjnych drabin w domu i w pracy
Bezpieczne i efektywne wykorzystanie wielofunkcyjnych drabin w domu i w pracy
Artykuł omawia praktyki dotyczące bezpiecznego użycia drabin wielofunkcyjnych zarówno w domu, jak i w miejscu pracy, podkreślając ich wszechstronność i efektywność.
Ostatnie wpisy