Jak zorganizować Sylwester w domu?

Relaks
Jak zorganizować Sylwester w domu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz popularniejsze jest organizowanie imprezy sylwestrowej w domu. W tym celu należy podjąć odpowiednie kroki, aby nasza impreza była dobrze zapamiętana.

Sylwester – idealna okazja do spotkania i świętowania

Bez wątpienia sylwester jest jedną z najlepszych okazji do spotkania ze znajomymi. Choć święta każdy spędza z rodziną, to właśnie sylwester jest dniem, który możemy spędzić z przyjaciółmi. Jeśli chcemy, aby co roku dochodziło do wspólnych spotkań, trzeba koniecznie  odpowiednio przygotować całą imprezę. 

Atrakcje na Sylwestra

Organizowanie sylwestra warto rozpocząć od wyboru atrakcji na ten wieczór. Jeśli macie dość nudnych imprez, warto rozważyć organizację imprezy tematycznej, na której obowiązywać będzie ustalony dress code. Może to być kicz party, styl filmowy, a także glamour. Warto pomyśleć też o grach planszowych – wspaniała zabawa gwarantowana! 

Odpowiednie menu na Sylwestra w domu

Warto zadbać o to, aby goście mieli co jeść i pić. Pamiętajmy, że goście nie liczą na wymyślne potrawy, więc postaw raczej na przekąski. Lepiej zrezygnujmy z ciast z masą oraz wielu ciepłych dań, a przygotujmy sałatki oraz słodkości. W drodze kompromisu możemy pozwolić sobie na jedno gorące danie. Nie wolno też opierać się tylko na chipsach, paluszkach i krakersach.

Choć goście często przynoszą też coś od siebie, warto zadbać o odpowiednie napoje. Oprócz soków i alkoholi możesz też przygotować pyszne drinki ozdobione palemkami i owocami. 

Zabezpiecz meble i delikatne przedmioty

Impreza sylwestrowa oznacza tańce, a także picie mniejszych bądź większych ilości alkoholu. W takim przypadku należy zabezpieczyć przedmioty oraz meble przed stłuczeniem i zniszczeniem. Meble warto dosunąć do ściany, a także zwinąć dywan. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się stratami i będziemy mieli więcej miejsca do tańca! 

Odpowiedni wystrój mieszkania

Piękne dekoracje są kluczem do udanej imprezy. Oczywiście warto zaopatrzyć się w konfetti, balony i serpentyny.  O północy mogą pojawić się cekiny. Jeśli przygotowaliśmy imprezę tematyczną, warto zadbać o ozdoby, które będą nawiązywały do jej tematu przewodniego. W przypadku imprezy filmowej mogą to być postacie filmowe, a także kartonowe taśmy filmowe.

Playlista na Sylwestra

Nie może być mowy o imprezie sylwestrowej bez dobrej muzyki. Zamiast ryzykować, warto sięgnąć po największe hity. Może to być muzyka disco z lat 80. Dobrym rozwiązaniem jest też zaangażowanie gości w przygotowanie playlisty. Niech każdy zaproponuje kilkanaście ulubionych piosenek, a Ty przygotuj składankę z najciekawszymi utworami. Jeśli zrobisz to odpowiednio wcześniej, unikniesz panicznego szukania nowych utworów.

Zrób się na bóstwo 

Organizując imprezę, nie zapomnij o sobie! Zdecydowanie powinnaś zrobić się na bóstwo, aby pokazać gościom, że jesteś gospodynią z prawdziwego zdarzenia. Przygotuj sobie relaksującą kąpiel, zrób niecodzienny, wyjątkowy makijaż oraz ułóż sobie fantazyjną, imprezową fryzurę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Optymalizacja kosztów energii elektrycznej dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych
Optymalizacja kosztów energii elektrycznej dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych
Dowiedz się, jak panele fotowoltaiczne mogą służyć do optymalizacji kosztów za energię elektryczną. Poruszamy tematy związane z oszczędnościami, efektywnością i przyczyniamy się do ochrony środowiska.
Wykorzystanie parków naukowo-technologicznych w rozwoju start-upów: jak to działa?
Wykorzystanie parków naukowo-technologicznych w rozwoju start-upów: jak to działa?
Dowiedz się, jak parki naukowo-technologiczne mogą napędzić wzrost i rozwój start-upów. Zrozum, jak funkcjonują i jak mogą przyczynić się do sukcesu Twojego przedsiębiorstwa.
Scandi boho – styl, który króluje w Internecie
Scandi boho – styl, który króluje w Internecie
Nie wiesz, jaki wystrój będzie pasował do Twojego mieszkania? Zobacz najnowszy trend, jakim jest styl scandi boho!
Ostatnie wpisy