Drewniane elewacje – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Drewniane elewacje – dlaczego warto się na nie zdecydować?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W ostatnich latach popularne zrobiły się naturalne wykończenia wnętrz i elewacji domu. Tego typu materiały wyglądają niezwykle estetycznie, a poza tym są bardzo praktyczne, ekologiczne i tradycyjne, co docenia coraz więcej osób. Zanim jednak zdecydujesz się na drewniane wykończenie, warto zapoznać się zarówno z jego zaletami, jak i wadami.

Wartościowe cechy drewna

Drewno posiada wiele cech, które zapewniają mu byciem niezwykle skutecznym materiałem wykończeniowym. Należą do nich oczywiście aspekty estetyczne, czyli naturalnie piękny wygląd drewnianych wykończeń. Dla wielu osób tego typu elewacja kojarzy się w przytulnym, rodzinnym domem. Z tego powodu wykończenie drewnem może być świetną decyzją sprzyjającą wypoczynkowi i relaksowi w miejscu zamieszkania. Dodatkowym atutem tego materiału jest jego zapach, to, że budynki z drewnianą elewacją wyglądają za cieplejsze, a także doskonałe komponowanie się drewna z innymi tworzywami. Drewno jest również bardzo funkcjonalne – posiada świetne właściwości izolacyjne, dzięki czemu zapewnia lepsze zatrzymywanie ciepła w domu, a przy tym może obniżyć rachunki za ogrzewanie. Wykończenie z drewna może również zapobiegać zatrzymywaniu wilgoci w domu, a co za tym idzie – utrzymać optymalny mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Dzięki ogromnej różnorodności dostępnego na rynku drewna, możesz bez przeszkód wybrać dokładnie taką elewację, na jakiej Ci zależy. Szeroką ofertę dotyczącą wykończenia drewnem znajdziesz na przykład na stronie firmy Drewno24.

Minusy drewnianej elewacji

Drewno ma również swoje wady, o których warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na wykończenie budynku przy użyciu tego materiału. Przede wszystkim, elewacja drewniana wymaga specjalnej konserwacji – drewno jest podatne na wpływ warunków atmosferycznych, takich jak opady (przede wszystkim deszcz i śnieg), nadmierne działanie promieni słonecznych, duże wzrosty i spadki temperatur. Dodatkowym problemem mogą okazać się szkodniki, które nie zainteresują się sztucznym tworzywem lub metalem, ale będą skore do zniszczenia drewnianych elementów. Z tych powodów warto regularnie impregnować drewnianą elewację. Tylko pod stałą ochroną, wykończenie domu tym materiałem będzie prezentować się naprawdę pięknie i estetycznie. Jeżeli jesteś osobą, która z reguły nie ma czasu na drobne prace przy domu, konserwacja drewna może przerosnąć Cię pod tym względem i warto brać to pod uwagę, projektując przyszły dom.

Fot.: Khara Woods/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co wyposażyć klasyczny salon?
W co wyposażyć klasyczny salon?
Klasyczne salony, podobnie jak klasyczne ubrania, nigdy nie wychodzą z mody. Jak jednak urządzić taki salon? Podpowiadamy, jakie meble i dekoracje wybrać do klasycznego wnętrza.
Jak urządzić salon w stylu boho?
Jak urządzić salon w stylu boho?
Chcesz urządzić salon w stylu boho? Podpowiadamy, czym się kierować.
Elewacja odporna na wilgoć i brud – na co warto postawić?
Elewacja odporna na wilgoć i brud – na co warto postawić?
W tak zmiennym klimacie, jak nasz, elewacja domu nie ma lekko. Sprawdziliśmy, z czego ją wykonać, by długo pozostała w dobrej kondycji i cieszyła oko. Przekonaj się, co mamy na myśli!
Ostatnie wpisy