Dekorowanie

Mapy świata na ścianę – 4 inspiracje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lubisz podróżować? W takim razie idealnym pomysłem na ciekawą aranżację w Twoim pokoju będzie umieszczenie na ścianie mapy świata. W jakiej formie to zrobisz, to już zależy tylko od Ciebie.

Kolorowa, czarno-biała, a może w stonowanej kolorystyce, ale z wyraźnie zaznaczonymi miejscami, które odwiedziłeś/odwiedziłaś? Mapa świata na ścianie to świetny pomysł i niebanalny element wystroju wnętrza. 

I. Mapa świata w pokoju

W formie dużej tapety na jednej ze ścian, a najlepiej tej naprzeciwko łóżka, tak by było dokładnie widać cały jej przekrój. Taka ścienna, dekoracyjna fototapeta to również walor edukacyjny. Przy codziennym spoglądaniu na mapę nie ma szans, byśmy nie wiedzieli, gdzie jest położone jakieś miejsce, nawet to najmniejsze i najmniej znane.

II. Mapa świata jako kuchenna tapeta

W przestrzeni pomiędzy zawieszonymi wyżej szafkami a blatami kuchennymi – to miejsce idealne na fototapetę z mapą całego świata. W zależności od kolorystyki dominującej w kuchni możemy dobrać barwę i fakturę takiej tapetowej mapy świata. Ciekawym pomysłem będzie kontrast, jeśli mamy jasne ściany i meble, to fototapetę z mapą świata dajmy na ciemniejszej przestrzeni, będzie się wtedy mocno, ale nie przesadnie, wyróżniać. Ciekawie będzie także wyglądała mapa zawieszona pomiędzy szafkami a strefą jadalnianą.

III. Mapa świata na ścianie w salonie

Salon to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu, ale też przyjmujemy gości. Tapeta z mapą świata na ścianie np. za kanapą to dobry pomysł. Nie musi ona zajmować miejsca na całej ściennej przestrzeni, może jedynie być mocnym elementem na jej części.

IV. Mapa świata w przedpokoju

Również w formie fototapety – taki element ściennej dekoracji już na samym wejściu zaintryguje gości. Podobnie jak w innych przypadkach, najlepiej umieścić taką mapę świata, tylko na jednej ścianie, by nie zlała się zbyt z otoczeniem. Ciekawym pomysłem jest też dodanie do mapy zdjęć z konkretnych, odwiedzonych przez nas miejsc.

Zdj. główne: Louis Hansel/unsplash.com

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Interesuje się aranżacją wnętrz. Ciągle coś zmienia i przestawia w swoim mieszkaniu, by było modnie i oryginalnie. Lubi aktywne życie, chętnie próbuje nowych rzeczy i doświadczeń. Ostatnio zaintrygowała ją sztuka nowoczesna, której rozumienia jeszcze się uczy. Prywatnie - mama dwójki urwisów, z którymi nigdy się nie nudzi!
Justyna Fiedoruk
Polecane artykuły
Dekorowanie

Jak dobierać kolor światła?

Wybór koloru światła ma wpływ na nasze samopoczucie, nastrój oraz wydajność. Jak zatem odpowiednio dobrać kolor oświetlenia pomieszczenia? Sprawdźmy!
Czytaj więcej
Dekorowanie

Jak ciekawie udekorować ściany?

Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na udekorowanie ścian, które z pewnością przyciągną wzrok odwiedzających Cię gości.
Czytaj więcej
Dekorowanie

Wielki powrót lamperii! Poznaj najciekawsze pomysły!

Bang! Wraca kolejny trend wnętrzarski z końcówki ubiegłego wieku. Chodzi o lamperię. Jak wykorzystać ją współcześnie? Przekonaj się! Wykorzystaj nasze pomysły, a efekt Cię zaskoczy!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *