Wykończenie

Jaki rodzaj sejfu wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zabezpieczenie cennych przedmiotów, dokumentów lub papierów wartościowych to spore wyzwanie, zwłaszcza, jeśli pierwszy raz szukasz tego typu rozwiązań. W końcu chodzi o najcenniejszą część Twojego dobytku! Warto dobrze to przemyśleć, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Sejf nie powinien rzucać się w oczy

Wielkość sejfu będzie uzależniona od tego, co chcesz w nim przechowywać. Na papiery wartościowe, dokumenty czy biżuterię z pewnością wystarczy „skrzynka” wielkości szuflady. Jeśli masz do przetrzymania dużą ilość gotówki, może okazać się, że potrzebujesz czegoś większego, a jeżeli chodzi o zabezpieczenie obszernej dokumentacji albo sporych przedmiotów mających dla Ciebie znaczenie – możesz potrzebować sejfu rozmiaru szafy. W każdym z tych przypadków warto jednak zwrócić uwagę na ogólny wystrój pokoju, w którym umieścisz sejf. Nie musisz go ukrywać, ale warto, żeby wpasował się stylem i kolorem w aranżację pomieszczenia, stanowiąc jego naturalny element.

Wybierz zagrożenie, przed którym chcesz chronić swój dobytek

Na pewno masz swoje powody, dla których zamierzasz wyposażyć się w sejf. Sprecyzuj je, a łatwiej będzie Ci wybrać rodzaj zabezpieczenia – może najbardziej optymalna byłaby dla Ciebie kasa pancerna z zabezpieczeniem kodem, który należy znać, żeby ją otworzyć? To doskonały sposób, żeby niepowołane oczy nie widziały jej zawartości. A może dużo lepiej sprawdzi się u Ciebie kaseta ognioodporna, ponieważ boisz się uszkodzenia niektórych przedmiotów w przypadku pożaru? Kiedy zdecydujesz, przed czym chcesz chronić dobytek, znacznie łatwiej będzie Ci wybrać zabezpieczenie.

Dobry dystrybutor zapewnia szeroki wybór

Sklep z sejfami powinien zapewnić Ci ofertę, w której znajdziesz coś dla siebie. Wybór sejfu będzie zależy od wielkości Twoich potrzeb, zagrożenia, na które narażony jest dobytek, a bardzo często też rodzaju przechowywanych przedmiotów. Możesz zdecydować się na sejf antywłamaniowy, antywybuchowy, wodoszczelny albo ognioodporny, wybrać sejf biurowy lub domowy, przeznaczony na meble, broń, depozyt, biżuterię czy gotówkę. Jeśli masz taką możliwość, możesz również zaprojektować sejf podłogowy albo ścienny już w trakcie urządzania pomieszczeń!

zdj. główne: Immo Wegmann/unsplash.com

Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.
Magdalena Gawior
Polecane artykuły
Wykończenie

Czym kierować się w wyborze paneli podłogowych?

Chcesz dobrać odpowiednie panele do swojego domu? Sprawdź czym najlepiej się kierować.
Czytaj więcej
Wykończenie

Jak obudować grzejniki w domu?

Widoczne grzejniki psują wygląd całego wnętrza? Sprawdź, w jaki sposób możesz sprawić, że staną się niemal niewidoczne!
Czytaj więcej
Domowe patentyWykończenie

Cyklinowanie podłogi krok po kroku

Twoja podłoga potrzebuje renowacji? Sprawdź jak samodzielnie wykonać cyklinowanie!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *