Materiał Partnera
Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Sypialnia w stylu skandynawskim może być niezwykle imponująca i inspirująca. Oto 10 najlepszych rozwiązań, żeby uczynić wnętrze Twojego domu niepowtarzalnym.
Otwarta garderoba jest dość oryginalnym, nietypowym pomysłem na zaaranżowanie sypialni. Zagospodarowanie jednej ze ścian sprawdza się nie tylko w małych mieszkaniach, ale i na większych płaszczyznach, ponieważ czyni wnętrze unikalnym i dość wygodnym w użytku. Zorganizowanie otwartej garderoby nie wymaga dużego wysiłku. Na początek wystarczy zamontować kilka półek, na których znajdzie się miejsce na drewniane skrzynki, ciepłe swetry oraz pozostałe drobiazgi. Do tego wieszak – stojący bądź przymocowany do ściany. Garderoba sprawia, że kompletowanie nowego looku zajmie mniej czasu, a wnętrze uzyska na oryginalnym rozwiązaniu.
Sypialnię można ozdobić na różne sposoby. Dodatki mogą pełnić rolę dekoracyjną, funkcjonalną lub łączyć w sobie obydwie funkcje. Lustro jest uniwersalnym rozwiązaniem aranżacyjnym, które optycznie powiększa przestrzeń. Można go powiesić, oprzeć o ścianę bądź kupić toaletkę z wbudowanym ozdobnym lusterkiem. Do sypialni w stylu skandynawskim pasują lustra w prostych, minimalistycznych ramach. Do zrobienia makijażu wystarcza średniej wielkości lustro lub nawet małe lustro biurkowe – wszystko zależy od tego, ile przestrzeni możesz przeznaczyć na kącik piękności. Ciekawy efekt aranżacyjny tworzy duże lustro zamontowane naprzeciwko łóżka – powiększa przestrzeń i pozwala na obejrzenie się od stóp do głów. Albo na zrobienie #mirrorselfie w stylowej sypialni.
Nie możemy wyobrazić sobie klasycznego wnętrza skandynawskiego bez żywych kwiatów i roślin w doniczkach. Koncepcja stylu nie tylko nawiązuje do natury, ale i powszechnie wykorzystuje jej elementy, jako dodatki w aranżacjach. Wchodząc do sypialni, trafiamy do pięknego ogrodu, gdzie możemy być bliżej przyrody i jej piękna. Zielone wnętrze jest niezwykle relaksujące i odprężające. Po długim dniu pracy chce się wracać do takiej oazy spokoju, gdzie zapomina się o codziennych problemach i kłopotach. Do roślin można wybrać oryginalne doniczki – ceramiczne, drewniane – bądź osłonki z worka jutowego, które uzupełnią całą stylizację.
Klasyka zawsze będzie na czasie, jest wiele rozwiązań aranżacyjnych, które uczynią wnętrze nowoczesnym, oryginalnym i jednocześnie ponadczasowym. Jednym z takich sposobów jest urządzenie sypialni ze szklanymi ścianami. Optycznie powiększają przestrzeń i wyglądają przepięknie. Szklana ściana sprawdzi się w dużym lofcie albo kawalerce, oddzielając strefę do relaksu i odpoczynku. Do takiego wnętrza należy przyzwyczaić się, ale mała sypialnia od razu zrobi się większa i bardziej atrakcyjna. Przezroczysta ściana przyda się we wnętrzach, gdzie chcemy podzielić pokój na funkcjonalne strefy, ale nie zależy nam na pełnej dyskrecji i robieniu dwóch zupełnie oddzielnych pomieszczeń.
We wnętrzu skandynawskim, gdzie minimalistyczne, jasne ściany i proste kształty tworzą harmonijną całość, warto wprowadzić nutkę kontrastu – kolorem lub strukturą. Narzuta z futerka lub grubej wełny z modnym splotem optycznie „ociepla” wnętrze i jest niezwykle przydatnym dodatkiem w zimowe wieczory. Koc czy sztuczne futerko można narzucić na łóżko czy ławę albo wybrać ciepły, futrzany dywan na podłogę.
Z reguły wnętrze skandynawskie jest dość jasne i przestronne. Taki efekt aranżacyjny osiąga się z pomocą dużych okien, przy których nie znajdą się ani zasłony, ani żaluzje. Dzienne światło bez przeszkód wpada do pokoju i oświetla go na całej szerokości. Taka metoda pozwala oszczędzać na sztucznym oświetleniu, maksymalnie korzystając z światła naturalnego do momentu, dopóki nie zrobi się ciemno na dworze.
Drewno jak najbardziej nawiązuje do piękna natury i odpowiada założeniom stylu skandynawskiego. Idealnie łączy się z bielą i szarością, dopełniając minimalistyczny wystrój wnętrza. Drewno można umieścić wszędzie – zaczynając od podłogi, szafek lub kawowego stolika i kończąc drewnianymi belkami przy suficie. Delikatne akcenty można uzyskać wieszając drewnianą półkę na ścianę lub wybierając minimalistyczną lampę podłogową z drewnianą podstawą. Z drewnem możemy śmiało eksperymentować, więc każdy znajdzie dla siebie swoje niepowtarzalne dodatki.
Wnętrze skandynawskie trzeba należycie oświetlić. Lamp nie może być za mało, ale muszą one odpowiadać minimalistycznej koncepcji. Przy łóżku pięknie prezentuje się lampa podłogowa Ray albo stołowa lampka Eos Micro. Ożywić wnętrze można z pomocą żyrandola od firmy Nordlux, który jest niezwykle geometryczny i przepuszcza dużą ilość światła. Przy wyborze żyrandola należy kierować się minimalistyczną formą i odpowiednią kolorystyką – ciemna, kolorowa lampa do jasnej, stonowanej aranżacji. Sprawdź żyrandole w skandynawskim sklepie https://ardant.pl/zyrandole/, gdzie znajdziesz produkty Nordlux, Ummo, Umage czy Frandsen Lighting.
Urządzając sypialnie w stylu skandynawskim, należy pomyśleć o akcencie aranżacyjnym. Lampy EOS są niezwykle uniwersalne i oryginalne. Duże, małe, stojące i wiszące – każdy znajdzie idealna lampę dla siebie. EOS dostępne w czterech kolorach (biały, szary, różowy oraz jasnobrązowy) i pięciu rozmiarach. Gdy pozwala na to wymiar sypialni, należy zainwestować w duży żyrandol, który stanie się nie tylko piękną ozdobą, ale i funkcjonalnym dodatkiem. Wykonana z naturalnego, gęsiego pierza lampa to must have skandynawskiej sypialni.
Klasyczne kolory możesz przełamać lampą turkusową, dodatkiem w kontrastującym kolorze – pomarańczem lub błękitem. Nie bój się eksperymentować – szare wnętrze lubi drobne, kolorowe akcenty. Jeśli nie podobają Ci się kolorowe narzuty, poduchy i dywany, zastanów się nad jednym obrazem w kolorze lub żywymi kwiatami w szklanym lub białym wazonie. Niesamowity efekt murowany.
Inspirowane naturą, niezwykle eleganckie. Pełne jasnych barw, naturalnego drewna i surowych form. Przytulne i funkcjonalne, czarują prostotą i harmonią.