Wykończenie

Ogrzewanie podłogowe do domu – największe zalety

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Komfort cieplny w domowych wnętrzach jest niezmiernie ważny. Aby go zapewnić, w naszym klimacie trzeba zastosować rozmaite urządzenia grzewcze. Standardowym rozwiązaniem są oczywiście grzejniki połączone z centralnym piecem. Inną opcją są systemy podłogowe, na które decyduje się coraz więcej osób.

Kiedy i dlaczego warto wybrać właśnie rozwiązania powierzchniowe? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Ogrzewanie podłogowe – różne rozwiązania dla domu

W domach wykorzystuje się wiele form ogrzewania. Jednym z popularniejszych systemów są obecnie rozwiązania powierzchniowe, w tym zwłaszcza podłogowe. W tym przypadku nie mamy do czynienia z grzejnikiem na ścianie, który podnosi temperaturę we wnętrzu. Urządzeniem grzewczym staje się cała podłoga. To pod nią ukrywa się bowiem instalacja, oddająca ciepło wierzchniej warstwie podłogi, skąd następnie jest ono wypromieniowywane do całego pomieszczenia.

Ogrzewanie podłogowe występuje w dwóch wariantach. Stosuje się ogrzewanie:

  • wodne,
  • elektryczne.

W pierwszym z przypadków ciepło pochodzi od wody, krążącej w instalacji, składającej się z wielu niewielkich rurek ułożonych pod podłogą i podłączonych do pompy ciepła.

W drugim natomiast cała instalacja jest ograniczona do elektrycznej maty grzewczej, podłączonej do domowego zasilania. Szeroki wybór takich właśnie produktów oferuje choćby: Econovli.pl.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe?

Czym odróżnia się system podłogowy od innych dostępnych rozwiązań? Przede wszystkim pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła w całym pomieszczeniu, co nie jest możliwe w przypadku konwektorów naściennych lub stojących na podłodze. Sterowanie rozwiązaniami podłogowymi jest też niezmiernie proste. Wystarczy skorzystać z praktycznego panelu kontrolnego na ścianie, bądź zaprogramować automatyczną pracę urządzenia w oparciu o dane zebrane z termostatu.

Dodatkowo, ogrzewanie podłogowe to lepszy rozkład temperatur w pokoju – cieplej jest przy stopach niż głowie, co przekłada się na większy komfort domowników. Ciepła podłoga to też idealne rozwiązanie w domach, w których są małe dzieci, uwielbiające bawić się właśnie na podłodze we własnym pokoju lub w salonie.

Ogrzewanie podłogowe sprawdza się we wnętrzach, gdzie na co dzień przebywają alergicy. Nie prowadzi bowiem do wymuszenia dodatkowej cyrkulacji powietrza. W pomieszczeniu nie unoszą się zatem roztocza kurzu domowego, należące do szczególnie silnych alergenów.

Zastosowanie systemów podłogowych to również większy komfort w aranżowaniu domowych wnętrz. Niemal cała instalacja ukrywa się bowiem pod powierzchnią podłogi, dzięki czemu przestrzeń staje się bardziej ustawna i wygodna, co przydaje się nie tylko w bardzo ciasnych pokojach.

Komfort cieplny w domu – wygodne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe bywa stosowane samodzielnie lub jako dodatkowe rozwiązanie, we wszystkich bądź tylko wybranych domowych wnętrzach. Szereg wymienionych powyżej korzyści sprawia, że zaczyna być postrzegane jako jedno z podstawowych rozwiązań dla domów, stając się standardem dla nowoczesnego budownictwa – wygodnego, bezpiecznego i w pełni funkcjonalnego.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Wykończenie

Posadzki epoksydowe - trwałe, estetyczne i funkcjonalne wykończenie powierzchni

Posadzki epoksydowe to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność jako trwałe, estetyczne i funkcjonalne wykończenie różnego rodzaju powierzchni. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zaletom i możliwościom, jakie oferują posadzki epoksydowe, które są doskonałym wyborem dla różnych przestrzeni.
Czytaj więcej
Wykończenie

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje zewnętrzne?

Żaluzje zewnętrzne kojarzą się z pustymi domkami wakacyjnymi opuszczanymi po sezonie albo tymi właścicielami, którzy chcą odciąć się od świata zewnętrznego.
Czytaj więcej
Wykończenie

Drewniane elewacje – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czy warto inwestować w drewnianą elewację? Poznaj wady i zalety wykończenia domu drewnem i zdecyduj, czy chcesz uwzględnić je w projekcie swojego domu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *