Wykończenie

Drewniane elewacje – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W ostatnich latach popularne zrobiły się naturalne wykończenia wnętrz i elewacji domu. Tego typu materiały wyglądają niezwykle estetycznie, a poza tym są bardzo praktyczne, ekologiczne i tradycyjne, co docenia coraz więcej osób. Zanim jednak zdecydujesz się na drewniane wykończenie, warto zapoznać się zarówno z jego zaletami, jak i wadami.

Wartościowe cechy drewna

Drewno posiada wiele cech, które zapewniają mu byciem niezwykle skutecznym materiałem wykończeniowym. Należą do nich oczywiście aspekty estetyczne, czyli naturalnie piękny wygląd drewnianych wykończeń. Dla wielu osób tego typu elewacja kojarzy się w przytulnym, rodzinnym domem. Z tego powodu wykończenie drewnem może być świetną decyzją sprzyjającą wypoczynkowi i relaksowi w miejscu zamieszkania. Dodatkowym atutem tego materiału jest jego zapach, to, że budynki z drewnianą elewacją wyglądają za cieplejsze, a także doskonałe komponowanie się drewna z innymi tworzywami. Drewno jest również bardzo funkcjonalne – posiada świetne właściwości izolacyjne, dzięki czemu zapewnia lepsze zatrzymywanie ciepła w domu, a przy tym może obniżyć rachunki za ogrzewanie. Wykończenie z drewna może również zapobiegać zatrzymywaniu wilgoci w domu, a co za tym idzie – utrzymać optymalny mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Dzięki ogromnej różnorodności dostępnego na rynku drewna, możesz bez przeszkód wybrać dokładnie taką elewację, na jakiej Ci zależy. Szeroką ofertę dotyczącą wykończenia drewnem znajdziesz na przykład na stronie firmy Drewno24.

Minusy drewnianej elewacji

Drewno ma również swoje wady, o których warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na wykończenie budynku przy użyciu tego materiału. Przede wszystkim, elewacja drewniana wymaga specjalnej konserwacji – drewno jest podatne na wpływ warunków atmosferycznych, takich jak opady (przede wszystkim deszcz i śnieg), nadmierne działanie promieni słonecznych, duże wzrosty i spadki temperatur. Dodatkowym problemem mogą okazać się szkodniki, które nie zainteresują się sztucznym tworzywem lub metalem, ale będą skore do zniszczenia drewnianych elementów. Z tych powodów warto regularnie impregnować drewnianą elewację. Tylko pod stałą ochroną, wykończenie domu tym materiałem będzie prezentować się naprawdę pięknie i estetycznie. Jeżeli jesteś osobą, która z reguły nie ma czasu na drobne prace przy domu, konserwacja drewna może przerosnąć Cię pod tym względem i warto brać to pod uwagę, projektując przyszły dom.

Fot.: Khara Woods/unsplash.com

Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.
Polecane artykuły
Wykończenie

Jak dobrać rolety wewnętrzne do koloru ścian?

Dobór odpowiednich rolet wewnętrznych do koloru ścian to kluczowy element w procesie aranżacji wnętrza.
Czytaj więcej
Wykończenie

Zalety i zastosowania okien gospodarczych z PCV - innowacyjne rozwiązania firmy Liwdar

Odkryj niezliczone korzyści i różnorodność zastosowań okien gospodarczych z PCV, które proponuje renomowana firma Liwdar. Dowiedz się, jak innowacyjne technologie mogą wpłynąć na komfort i funkcjonalność Twojego domu.
Czytaj więcej
Wykończenie

Co warto wiedzieć przed montażem baterii podtynkowej? Praktyczny poradnik

W niniejszym praktycznym poradniku omówimy najważniejsze kroki oraz podpowiemy, jak uniknąć typowych błędów, aby montaż baterii podtynkowej był udany i satysfakcjonujący
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *