Wykończenie

Dlaczego czarna armatura łazienkowa jest tak popularna?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Stale zmieniające się trendy wystroju wnętrz sprawiają, że czasem ciężko za nimi nadążyć. Na szczęście jest kilka klasycznych pozycji, które popularnością i uznaniem projektantów cieszą się nieustannie od kilku czy nawet kilkunastu lat. Jedną z nich jest czarna armatura łazienkowa, która obecna jest w naszych domach i mieszkaniach już od dłuższego czasu. Jakie aspekty mają na to wpływ? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź!

Czemu chętnie kupujemy czarną armaturę?

Nie da się ukryć, że zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych mamy bardzo szeroki wybór produktów w tym kolorze. Wynika to oczywiście z utrzymującego się na wysokim poziomie zapotrzebowania na nie. Co sprawia więc, że czarna armatura łazienkowa jest tak popularna? Pierwszy, dosyć oczywisty aspekt, o którym jednak warto wspomnieć to… jej kolor. Czerń jest niezwykle uniwersalna i elegancka jednocześnie, co sprawia, że idealnie nadaje się do różnego rodzaju łazienek. Odnajdzie się zarówno w surowym wnętrzu, jak i w bardziej luksusowej wersji. Sprawia to, że czarna armatura łazienkowa jest produktem, po który chętnie sięgną klienci o różnych gustach i preferencjach. Potwierdza to choćby popularność produktu, jakim jest ​​bateria umywalkowa PI czarna AREX.1214BL Excellent.

Fot. bialasiewicz / elements.envato.com

Druga kwestia to odporność na zarysowania. Produkty tego typu charakteryzują się galwanicznym wykończeniem, co przekłada się na niepodatność na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Czarną armaturę łazienkową poleca się szczególnie do łazienek, z której korzystać będzie większa ilość osób, a także do rodzin z dziećmi. Dlaczego? Wiele osób zwraca uwagę na fakt, iż znacznie mniej widać na niej odciski palców, niż np. na złotych czy chromowanych produktach. Przyczynia się to z kolei do tego, że taka łazienka dłużej wygląda na czystą i zadbaną.

W jakim klimacie wnętrzarskim sprawdza się czarna armatura łazienkowa?

Jak zostało wspomniane w poprzednim fragmencie, dzięki uniwersalności, jaką gwarantuje czerń, armatura wykończona tym kolorem sprawdzi się w większości stylów aranżacyjnych. Jest jednak kilka typów, które szczególnie upodobały sobie zastosowanie czarnej armatury łazienkowej. Pierwszy z nich to styl minimalistyczny, który (jak sama nazwa wskazuje) charakteryzuje się prostotą i umiarem. Używa się w nim podstawowych kolorów – bardzo często operuje się jedynie czernią i bielą. Popularnym zabiegiem w tym przypadku jest kontrast, który osiągamy, np. za pomocą zastosowania białych płytek oraz ceramiki i zestawienie ich z czarną armaturą łazienkową. Minimalizm odnosi się także do samego wykończenia, dlatego często stosuje się jej podtynkową wersję, np. w postaci baterii podtynkowej Futuro 6520-20/CZAR Giulini Giovanni.

Bardzo dobrze wygląda ona także w klimacie skandynawskim, który łączy w sobie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania z naturalnymi kolorami i materiałami. W łazience urządzonej w tym stylu bardzo często stosuje się drewnopodobne płytki, które świetnie wyglądają z produktami, do jakich należy czarna armatura łazienkowa. Takie rozwiązanie bardzo często stosowane jest pod prysznicem – brązowe płytki i zestaw prysznicowy Origin Czarny Mat A4554336 Vitra to duet idealny. Łazienka w tym klimacie będzie nie tylko stylowa, ale i pozwoli na wyciszenie i relaks.

Zdjęcie główne: SmitBruins / elements.envato.com

Polecane artykuły
Wykończenie

Posadzki epoksydowe - trwałe, estetyczne i funkcjonalne wykończenie powierzchni

Posadzki epoksydowe to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność jako trwałe, estetyczne i funkcjonalne wykończenie różnego rodzaju powierzchni. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zaletom i możliwościom, jakie oferują posadzki epoksydowe, które są doskonałym wyborem dla różnych przestrzeni.
Czytaj więcej
Wykończenie

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje zewnętrzne?

Żaluzje zewnętrzne kojarzą się z pustymi domkami wakacyjnymi opuszczanymi po sezonie albo tymi właścicielami, którzy chcą odciąć się od świata zewnętrznego.
Czytaj więcej
Wykończenie

Drewniane elewacje – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czy warto inwestować w drewnianą elewację? Poznaj wady i zalety wykończenia domu drewnem i zdecyduj, czy chcesz uwzględnić je w projekcie swojego domu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *