W ogrodzie

Zabawki do ogrodu dla dzieci – TOP 5 rozwiązań

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Designed by Freepik

Najmłodsi kochają zabawę na dworze szczególnie wiosną i latem. Ze względu na sprzyjające warunki w tym okresie, warto urządzić ogród w taki sposób, aby dzieci mogły oddać się beztroskiej zabawie. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu wpływa na lepsze funkcjonowanie mózgu, a promienie słoneczne wpływają pozytywnie na syntezę witaminy D3. Aby tak się jednak stało, najmłodsi muszą mieć jakieś zajęcie. Co zrobić, aby oderwać ich wzrok od komputera i innych urządzeń elektronicznych? Poznaj 5 rozwiązań na zabawki do ogrodu dla dzieci. 

Prywatny plac zabaw 

Zabawki ogrodowe sprawiają, że Twoje dziecko chętnie i aktywnie spędza wolny czas w ogrodzie. Jednym z najlepszych pomysłów na stworzenie im przestrzeni do zabawy pozostaje zbudowanie prywatnego placu zabaw. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z kosztów i kontrolować nasze wydatki. Place zabaw to miejsce uwielbiane przez każde dziecko. W przypadku zainteresowania tego rodzaju projektem warto postawić na podstawowe elementy. Możemy postawić w ogrodzie piaskownicę, huśtawkę oraz zjeżdżalnie. Taki zestaw gwarantuje wielogodzinną zabawę w doskonałej atmosferze pod czujnym okiem opiekunów i rodziców.  

Piaskownica 

To ulubione miejsce do zabawy w szczególności dla najmłodszych dzieci. W przypadku posiadania jej na własnym podwórku możemy być spokojni o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pociech. Koszt jej zakupu nie należy do wygórowanych. Dysponując budżetem kilkudziesięciu złotych, znajdziemy praktyczną i wytrzymałą piaskownicę. Jeśli nie opuszcza nas odrobina kreatywności i umiejętności, możemy sami ją wykonać. Dobrą alternatywą dla mniejszych dzieci jest piaskownica, która składa się ze spodu i zamykanej pokrywy. W takiej sytuacji możemy wykorzystać dwie części – jedną w formie piaskownicy, a drugą w formie baseniku. 

Zjeżdżalnia 

Chyba nie można kwestionować faktu, że zjeżdżalnia gwarantuje ogromną frajdę dla dzieci w różnym wieku. Dlatego to prawdziwy must have na placu zabaw w ogrodzie. Pamiętajmy o tym, aby model i jej wymiary były możliwie jak najlepiej dopasowane do wieku dziecka. W ten sposób funkcjonalność przedmiotów gwarantuje bezpieczeństwo podczas beztroskiej zabawy. 

>> Zobacz: Jak spędzać wolny czas w ogrodzie?

Huśtawka 

To kolejny element, który zapewni niezapomnianą rozrywkę dla dzieci w różnym wieku. Istnieje wiele modeli huśtawek i to, na który z nich się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od wieku, liczby naszych pociech, a także wolnej przestrzeni, jaką możemy zagospodarować. 

Sportowe zabawki do ogrodu 

Trampolina

W przerwie od wielogodzinnych posiedzeń przed monitorem komputera każdemu dziecku przyda się solidna dawka aktywności fizycznej. Aby połączyć zabawę ze sportem, warto postawić na trampolinę. To świetna zabawa dla dzieci połączona z aktywnością fizyczną. 

Bramka do gry

Kolejną alternatywą spędzenia czasu w ogrodzie na sportowo jest skorzystanie z zestawu bramek do gry. To prawdziwa frajda dla fanów piłki nożnej, która świetnie sprawdzi się jako forma treningów indywidualnych i grupowych. Tego rodzaju elementy pozwalają na trening sprawności, poszerzenie swoich umiejętności przez najmłodszych oraz ćwiczenie koncentracji. Dodatkowym atutem jest możliwość złożenia tych elementów, co pozwala na ich wygodne przechowanie podczas okresu jesienno-zimowego. 

W przypadku poszukiwania wspólnych form aktywności fizycznej i dostępności odpowiedniego budżetu, w naszym ogrodzie możemy postawić prawdziwy basen. To wymarzona atrakcja dla małych i dużych. 

Przyszły psycholog ze szczególnym zamiłowaniem do pracy z osobami młodymi, dziećmi i nastolatkami. Jej specjalnością pozostaje marketing i promocja marek w sieci. Na co dzień dąży do spełnienia swojego największego marzenia - własnego domu z ogródkiem.
Natalia Galus
Polecane artykuły
W ogrodzie

Jak spowolnić rozwój chwastów?

Przeczytaj ten tekst, jeśli też masz problem z uciążliwymi chwastami. Podpowiadamy, co zrobić, aby rzadziej pojawiały się one w ogródku.
Czytaj więcej
W ogrodzie

Z czym łączyć trawy ozdobne? Aranżacje

Chcesz sadzić trawy ozdobne w ogrodzie? Zobacz, z czym możesz je łączyć.
Czytaj więcej
W ogrodzie

Dekoracje z metalu do ogrodu — TOP 3

Szukasz metalowych ozdób do ogrodu, ale nadal nie wiesz, które wybrać? Prezentujemy naszych faworytów. Sprawdź!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *