W ogrodzie

Moskitiera plisowana na taras – dlaczego warto?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przed nadchodzącym sezonem wiosenno-letnim warto już dzisiaj pomyśleć o zaopatrzeniu się w moskitiery. Dzięki nim nie będziemy musieli przejmować się natrętnymi owadami. Długie letnie wieczory spędzimy z przyjemnością przy otwartych oknach lub drzwiach tarasowych. W tym drugim wypadku moskitiera plisowana na taras może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Moskitiera plisowana tarasowa – do jak dużych przeszkleń?

Duże drzwi tarasowe mogą okazać się autostradą dla owadów do naszego domu. Stanie się tak z pewnością wtedy, gdy nie zabezpieczymy odpowiednio wnętrza. W jaki sposób to zrobić? Oczywiście świetną barierą dla owadów okaże się moskitiera.

Moskitiery plisowane daję nam naprawdę spore możliwości. Jednoskrzydłowy wariant pozwala osłonić wnękę o maksymalnej szerokości 190 centymetrów oraz 260 centymetrów wysokości.

To jednak nie wyczerpuje możliwości tego systemu. Przy naprawdę bardzo dużych przeszkleniach możesz zdecydować się na system dwuskrzydłowy, który pozwala zasłonić wnękę o szerokości do nawet 380 centymetrów.

Moskitiera plisowana dwumodułowa może być zsuwana z dwóch stron – do środka lub w jedną stronę. Jej zastosowanie chroni przed owadami, a jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Chcesz wiedzieć więcej? Moskitiera plisowana: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne/moskitiera-drzwiowa-plisowana Tutaj w szybki sposób sprawdzisz cenę, a także możesz zamówić usługę pomiaru oraz montażu.

Jakie są alternatywy na drzwi tarasowe?

Moskitiery plisowane w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Musisz jednak wiedzieć, że to nie jest jedyna opcja, jeśli chodzi o ochronę przed owadami.

Na tarasach i balkonach możesz skorzystać także z innych rozwiązań chroniących przed owadami. Moskitiery drzwiowe otwierane są dobrym wyborem, ale nie do dużych tarasowych przeszkleń. Dlaczego? Otóż w tym wypadku mamy dość istotne ograniczenie co do szerokości – zaledwie 120 centymetrów. Na taras z dużym przesuwnymi drzwiami będzie to zbyt mało, ale już na balkon może być w sam raz.

Innym rozwiązaniem są moskitiery rolowane, które w jednym wariancie dają możliwość osłonięcia do szerokości 150 centymetrów. Natomiast korzystając z dwumodułowej budowy osłonimy nawet 300 centymetrów szerokości.

Kolejną opcją, i w tym wypadku praktycznie dedykowaną do drzwi tarasowych, są moskitiery przesuwne. Opcja z dwoma skrzydłami daje nam możliwość osłonięcia nawet 4 metrów. Profil przesuwny jest również często wykorzystywany przy drzwiach tarasowych.

Montaż i demontaż moskitier plisowanych

Precyzyjny pomiar ma kluczowe znaczenie dla właściwego użytkowania moskitier w kolejnych latach. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z doświadczenia sprawdzonych fachowców, których znajdziesz na portalu Modnie w Oknie.

Po pomiarze i wycenie, zapewniają oni również montaż moskitier. Przy moskitierach plisowanych warto wiedzieć, że demontaż na zimę – jeśli masz takie życzenie – jest banalnie prosty.

Fot.: materiał reklamowy Klienta.

Polecane artykuły
W ogrodzie

Jak pielęgnować trawnik?

Przeczytaj, jak odpowiednio zadbać o wiosenny trawnik i odmień wygląd ogrodu w kilku prostych krokach.
Czytaj więcej
W ogrodzie

Wiosna w ogrodzie warzywnym – o jakich pracach musimy pamiętać

Założenie własnego ogrodu warzywnego to znakomity pomysł, jeżeli chcemy cieszyć się smacznymi i w pełni zdrowymi warzywami.
Czytaj więcej
W ogrodzie

Jak dbać o taras i rośliny?

Chcesz, aby Twój taras zawsze prezentował się nienagannie? Podpowiadamy, jak o niego zadbać!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *