W ogrodzie

Jak dbać o taras i rośliny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Taras to z pewnością nie tylko doskonałe miejsce na odpoczynek, ale także prawdziwa ozdoba domu. Warto więc o niego zadbać ze szczególną uważnością! Jak pielęgnować taras oraz wszystkie rośliny tarasowe, aby prezentowały się pięknie przez cały rok? Podpowiadamy!

Zadbaj o deski tarasowe!

Aby Twój taras prezentował się idealnie przez długie lata, musisz koniecznie zadbać o deski tarasowe. Jak to zrobić?

Warto zacząć od czyszczenia. Regularne czyszczenie oraz usuwanie zanieczyszczeń takich jak piasek, błoto, liście jest podstawą odpowiedniego pielęgnowania desek. Do czyszczenia możesz używać suchej szczotki, jednak raz na jakiś czas warto także umyć deski tarasowe wodą, do której można dodać delikatne środki czyszczące. Dobrym rozwiązaniem może być także zakup myjki ciśnieniowej.

Oprócz regularnego mycia czasami konieczne są również nieco mocniejsze zabiegi pielęgnacyjne. Po kilku latach użytkowania na deskach mogą pojawić się bowiem plamy oraz zarysowania. Aby się ich pozbyć, będziesz potrzebować między innymi  papieru ściernego, wełny stalowej oraz miękkiej drucianej szczotki, które skutecznie usuną wszystkie niechciane zarysowania. Przyda się także farba do drewna, która nada Twoim deskom tarasowym drugie życie.

Aby deski tarasowe wyglądały pięknie przez długi czas, należy je także zaimpregnować oraz zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Świetnie sprawdzi się w tej roli zabieg olejowania.  Najlepiej wykonywać go raz/dwa razy do roku, w zależności od stopnia nasłonecznienia. Najlepszym okresem na olejowanie tarasu jest wiosna, czyli początek sezonu tarasowego oraz jesień, w celu zabezpieczenia desek przed zimą.

Jak pielęgnować rośliny tarasowe?

Czym byłby taras bez roślin? To właśnie one w dużej mierze sprawiają, że jest to tak przytulne i przyjemne miejsce. Jak jednak zadbać o rośliny tarasowe?

Aby roślinność na Twoim tarasie zawsze prezentowała się pięknie, należy odpowiednio ją dobrać. Inne rośliny doniczkowe będą rosły lepiej na zacienionym tarasie, a inne na tym mocno nasłonecznionym. Koniecznie uwzględnij to przed zakupem roślin. Do kwiatów światłolubnych zaliczamy między innymi pelargonię, surfinię, gazanię, heliotrop oraz osteospermum. Natomiast kwiatu lubiące cień tona przykład begonia, bluszcz, fuksja, niecierpki oraz tytoń.

Bardzo ważne jest oczywiście regularne podlewanie. Pamiętaj, że w gorące dni warto podlewać swoje rośliny nawet dwa razy dziennie. Nie zapominaj także o nawożeniu. Dobrej jakości nawozy do roślin doniczkowych znajdziesz między innymi na stronie internetowego sklepu ogrodniczego https://arkop.pl/

Fot.: Ignacio Correia/unsplash.com

Na co dzień studentka public relations, w wolnych chwilach fanka DIY oraz miłośniczka sportu. Ceni sobie unikatowość i ciekawe rozwiązanie, szczególnie w zakresie aranżacji wnętrz.
Polecane artykuły
W ogrodzie

Obrzeża ogrodowe: Najnowsze trendy w designie i materiałach

W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom, które wpływają na kształtowanie pięknych i funkcjonalnych ogrodów.
Czytaj więcej
W ogrodzie

Innowacyjne trendy w udoskonalaniu tarasów: Czego warto spróbować?

W tym artykule przyjrzymy się kilku najnowszym trendom w udoskonalaniu tarasów, które z pewnością warto wypróbować.
Czytaj więcej
W ogrodzie

Jak pielęgnować trawnik?

Przeczytaj, jak odpowiednio zadbać o wiosenny trawnik i odmień wygląd ogrodu w kilku prostych krokach.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *