Urządzanie

Zakup mebli do małego biura – praktyczne wskazówki eksperta

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Większość polskich przedsiębiorców to właściciele małych firm, które nie mogą pozwolić sobie na wynajęcie przestronnego biura. Jednak posiadanie nawet niewielkiego biura to ogromne udogodnienie (zwłaszcza dla osób zatrudniających pracowników lub nie lubiących pracować w domu). Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi nam jak najlepiej umeblować biuro o małym metrażu. Jego wskazówki będą przydatne zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. – podpowiada firma NoNameOffice

Kupujmy meble najwyższej jakości

Osoby, które po raz pierwszy kupują wyposażenie do biura mogą nie zdawać sobie sprawy z konieczności zakupu profesjonalnych mebli biurowych. Bardzo ważne jest, żeby jak najwcześniej zdać sobie sprawę, że meble do biura bardzo różnią się o tych, z których korzystamy w domu. W biurze spędzamy co najmniej 8 godzin w ciągu dnia. Z krzesła, biurka, a także innych mebli korzystamy przez większość tego czasu. Zdarzają się biura (na przykład takie, w których praca odbywa się w systemie trójzmianowym), gdzie meble są eksploatowane przez 24 godziny na dobę. Modele przeznaczone do użytku domowego nie są w stanie przetrwać długo w takich warunkach.

Jedynie zakup profesjonalnych, najwyższej jakości mebli biurowych to dla nas gwarancja, że będziemy mogli z nich korzystać przez długi czas. Doświadczeni projektanci mebli biurowych są tak pewni doskonałej jakości swoich wyrobów, że oferują klientom długoletnią gwarancję na nie. Gwarancja jest bardzo istotna, gdyż dzięki niej będziemy mieli możliwość zareklamowania mebli, które z jakichś przyczyn nie spełniają naszych oczekiwań.

Dbajmy o siebie i naszych pracowników

Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach jest zdania, że zakup nowoczesnych, solidnych mebli biurowych to nie tylko inwestycja w wizerunek firmy, ale przede wszystkim w zdrowie osób pracujących w biurze. Najlepsze meble biurowe zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Korzystając z nich możemy zminimalizować przykre dolegliwości towarzyszące pracy biurowej (na przykład bóle kręgosłupa).

Oszczędzajmy przestrzeń

Posiadacze małych biur powinni wybierać meble i sprzęty do nich w taki sposób, żeby zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni. Zanim wybierzemy jakieś meble, dokładnie wymierzmy całe biuro. W przypadku małych biur często zdarza się, że 1-2 centymetry mają ogromne znaczenie (to od nich może zależeć to czy będziemy w stanie otworzyć szafę czy zamknąć drzwi).

Kupujmy tyle, ile potrzebujemy

Jeżeli wybieramy meble do małego biura powinniśmy zastanowić się 10 razy zanim zdecydujemy się na zestaw. Powszechnym problemem w przypadku zestawów mebli biurowych jest to, że nie wszystkie ich elementy są równie użyteczne. Kiedy mamy do zagospodarowania małe biuro, powinniśmy zrobić wszystko, żeby było ono jak najmniej zagracone. Jeżeli możemy zrezygnować z jakiegoś mebla – zróbmy to. W sytuacji, gdy wszystkie dokumenty, z jakich korzystamy mieszczą się w małych szafeczkach i szufladach przy biurku, nie ma sensu kupowanie dużej szafy biurowej, która zajmie wiele miejsca.

Inwestujmy w praktyczne rozwiązania

W małych biurach najlepiej sprawdzają się praktyczne rozwiązania takie jak na przykład meble modułowe, składane krzesła i biurka meble na kółkach. Idealnie byłoby, gdybyśmy mieli możliwość szybkiego złożenia stołu, z którego w danym momencie nie korzystamy. Szafkę na kółkach, która nie jest nam potrzebna możemy schować pod biurko oszczędzając dużo przestrzeni. Zamiast tradycyjnie otwieranej szafy wybierzmy szafę z przesuwanymi drzwiami. Jeżeli szukamy inspiracji, które pomogą nam zaoszczędzić miejsce w małym biurze, koniecznie skonsultuj się z ekspertem z salonu mebli biurowych w Katowicach, który bardzo chętnie odpowie na nasze pytania.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Urządzanie

Inteligentny telewizor – co to jest Smart TV?

Czy wiesz, co to jest Smart TV i dlaczego znajdziesz go w tak wielu domach?
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Stwórz pokój marzeń dla swojego nastolatka! Oto poradnik, który pomoże Ci wybrać styl, stworzyć miejsce do nauki i relaksu, a także dodatków, które ożywią jego pasje!
Czytaj więcej
Urządzanie

Szafki RTV retro – idealne połączenie stylu i funkcjonalności

W tym artykule dowiesz się więcej o szafkach RTV retro, ich zaletach i różnych stylach, które możesz wybrać.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *