Urządzanie

Praktyczne dodatki do mieszkania

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dodatki do mieszkania mogą obejmować praktyczne akcesoria, meble, czy mniejsze elementy wyposażenia, takie jak dywaniki, chodniki, czy wycieraczki. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, co mogą wnieść do domowej przestrzeni. Najważniejsze informacje znajdziesz u nas!

Funkcjonalne i atrakcyjne stylistycznie akcesoria

Ta grupa produktów jest wyjątkowo różnorodna. Zaliczają się do niej haczyki na klucze, świeczki, podkładki do naczynia, czy pojemniki na drobne rzeczy. Warto też zwrócić uwagę na dodanie do domowej przestrzeni organizerów, które pozwolą uporządkować, na przykład dokumenty, ubrania lub elektronikę.

Haczyki na klucze

W kontekście haczyków na klucze, dobrym pomysłem jest postawienie na wiszącą skrzynkę z drzwiczkami. Atrakcyjnie wyglądają produkty imitujące dom i wykonane z drewna. Stanowią praktyczny element wyposażenia i dodatkowo są ozdobą, na przykład przedpokoju.

Świeczki

Świeczki są dostępne w różnych kształtach i kolorach. Szczególnie dużą popularnością cieszą się artykuły zapachowe. Dodanie ich do salonu, sypialni lub łazienki podniesie komfort przebywania w pomieszczeniu. Świeczki emitują delikatny, przyjemny dla nosa aromat nawet wtedy, kiedy nie są zapalone.

Podkładki pod naczynia

Podkładki pod naczynia to jeden z najlepszych dowodów na to, że funkcjonalność może iść w parze z estetyką. Za ich sprawą nie trzeba się martwić o powstawanie trudnych do usunięcia zabrudzeń. Płyny, cukier lub resztki jedzenia osadzające się na spodzie naczyń nie mają bezpośredniego kontaktu z powierzchnią mebli. Ponadto Podkładki pod naczynia są dostępne w różnej stylistyce. 

Organizery

Pojemniki na drobne rzeczy, czyli tzw. organizery mogą być sposobem na uporządkowanie domowej przestrzenii. Można do nich włożyć, na przykład liczne ładowarki i kable, które nie są na co dzień używane, a zajmują sporo miejsca. W sklepach są też dostępne organizery przeznaczone na przechowywanie ubrań, książek lub dokumentów. Dodanie ich do swojego wyposażenia będzie na pewno dobrą decyzją.

Dywany, chodniki i wycieraczki

Ta grupa produktów wymaga poświęcenia większej uwagi przed wybraniem konkretnego artykułu. Dywany są najczęściej stosowane po to, żeby uzupełnić aranżację wnętrza atrakcyjnym wyglądem lub ciekawą strukturą splotu. 

Chodniki sprawdzają się zarówno jako dodatek do wystroju, jak i praktyczny element wyposażenia. Z kolei głównym zadaniem wycieraczek jest zatrzymanie możlwie największej ilości brudu przed wejściem do domu.

Dywany

Produkty są dostępne w wielu stylach, kolorach i sposobach wykończenia. Do pokoju dziecięcego będą nadawać miękkie dywany. Amortyzują uderzenia i sprawiają, że przebywanie w konkretnej przestrzeni jest niezwykle komfortowe.

Produkty z cienką, jednolitą strukturą sprawdzą się z kolei w salonie. Usunięcie pozostałości po jedzeniu, czy piciu jest znacznie prostsze. Ze względu na krótkie włókna brud nie ma gdzie osiadać. Z kolei grube dywany to dobry wybór do sypialni. Zapewniają znakomitą izolację akustyczną, co sprzyja odpoczynkowi.

Chodniki

To praktyczny dodatek do mieszkania, który umieszcza się najczęściej w przedpokoju. Chodniki mogą stanowić również wyposażenie łazienki lub kuchni. Chronią posadzkę przed zabrudzeniem, a także są warstwą izolacyjną, dzięki czemu nie marzną stopy. 

Wycieraczki

Umieszcza się je przed głównymi drzwiami, a także wejściami z ogrodu, czy garażu. Wycieraczki mają zazwyczaj chropowatą strukturę, która efektywnie ściąga brud z podeszw butów – błoto, piasek lub śnieg. Dzięki temu do środka strefy mieszkalnej przedostaje się znacznie mniej nieczystości z zewnątrz. Najlepsi producenci dbają także o atrakcyjny wygląd wycieraczek.

Fot. Sina Saadatmand/unsplash.com

Polecane artykuły
Urządzanie

Inteligentny telewizor – co to jest Smart TV?

Czy wiesz, co to jest Smart TV i dlaczego znajdziesz go w tak wielu domach?
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Stwórz pokój marzeń dla swojego nastolatka! Oto poradnik, który pomoże Ci wybrać styl, stworzyć miejsce do nauki i relaksu, a także dodatków, które ożywią jego pasje!
Czytaj więcej
Urządzanie

Szafki RTV retro – idealne połączenie stylu i funkcjonalności

W tym artykule dowiesz się więcej o szafkach RTV retro, ich zaletach i różnych stylach, które możesz wybrać.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *