Urządzanie

Oczyszczacz powietrza – czy warto go mieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czyste, świeże powietrze w mieszkaniu, które umożliwia lepszy i głębszy sen, jest niedostępne dla większości osób mieszkających w dużych miastach. Przeczytaj, dla kogo najbardziej polecany jest oczyszczacz powietrza i jakie korzyści płyną z jego stosowania.

Dla kogo przeznaczony jest oczyszczacz powietrza? 

Jakość powietrza ma ogromne przełożenie na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Oczyszczacz powietrza jest szczególnie polecany dla osób zmagających się z alergiami, astmą, osób pracujących z domu czy mieszkających w pobliżu obszarów przemysłowych. Na zagrożenia związane ze złą jakością powietrza są narażone również osoby starsze, osoby z ciężkimi chorobami płuc oraz niewydolnością serca. Obecnie nie sposób uniknąć smogu, który wraz z innymi zanieczyszczeniami dostaje się do wnętrza podczas wietrzenia mieszkań i osadza na meblach oraz podłodze w postaci kurzu. Warto zainwestować w profesjonalne urządzenie, które wykorzystuje kilkustopniową technologię filtracji, dzięki czemu świetnie zwalcza smog, alergeny i wiele innych zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza usuwa pyłki, sierść zwierzęcą, nieprzyjemne zapachy oraz drobnoustroje. Urządzenie z dodatkową funkcją nawilżania powietrza rekomendowane jest zwłaszcza osobom z chorobami płuc, rodzinom z dziećmi, osobom starszym oraz posiadaczom zwierząt. Urządzenia wyposażone w zaawansowany filtr eliminują również niebezpieczne dla zdrowia gazy, a w sezonie letnim zatrzymują pyłki traw i drzew, które mogłyby zaszkodzić alergikom. Do domów i mieszkań szczególnie poleca się inteligentne oczyszczacze automatyczne, wyposażone w czujnik jakości powietrza, które są w stanie samodzielnie dostosować ustawienia. Miernik jakości jest połączony ze wskaźnikiem, który informuje mechanizm o stężeniu zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Natomiast funkcja jonizacji usuwa patogeny i alergeny, a jednocześnie odświeża powietrze. Nowoczesne urządzenia mają również wmontowany sensor światła, dzięki czemu mogą automatycznie przejść w tryb nocny i nie zakłócać snu. Inteligentne oczyszczacze informują także użytkownika o stopniu zużycia filtrów i sygnalizują konieczność ich wymiany. Szeroki wybór innowacyjnych oczyszczaczy powietrza z funkcją jonizowania znajdziesz na stronie: https://mediasklep24.pl/28-oczyszczacze-powietrza.

Fot.: ASIA CULTURECENTER/unsplash.com

Absolwentka filologii szwedzkiej. W designie ceni sobie skandynawską prostotę, funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania. Lubi pisanie kreatywne i bullet journaling.
Polecane artykuły
Urządzanie

Jak wybrać odpowiednie akcesoria do łazienki dla optymalnej funkcjonalności i estetyki

Odkryj tajniki wybierania odpowiednich akcesoriów łazienkowych, które zapewnią Ci zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. Dowiedz się, jak stworzyć przestrzeń, która spełni Twoje oczekiwania.
Czytaj więcej
Urządzanie

Modne krzesła w 2023 roku: 5 trendów wnętrzarskich 

Sprawdź 5 trendów, które są aktualne nie tylko w 2023 roku, ale będą również popularne w kolejnych sezonach!
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak odpowiednio dobrać materiały i kolory do wnętrza, aby skutecznie zaciemnić pomieszczenie

Przekonaj się jakie istnieją tajniki wybierania materiałów i kolorystyki do wnętrz, które pomogą Ci skutecznie zaciemnić każde pomieszczenie. Praktyczne porady i wskazówki od ekspertów branży wnętrzarskiej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *