Urządzanie

Oczyszczacz powietrza – czy warto go mieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czyste, świeże powietrze w mieszkaniu, które umożliwia lepszy i głębszy sen, jest niedostępne dla większości osób mieszkających w dużych miastach. Przeczytaj, dla kogo najbardziej polecany jest oczyszczacz powietrza i jakie korzyści płyną z jego stosowania.

Dla kogo przeznaczony jest oczyszczacz powietrza? 

Jakość powietrza ma ogromne przełożenie na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Oczyszczacz powietrza jest szczególnie polecany dla osób zmagających się z alergiami, astmą, osób pracujących z domu czy mieszkających w pobliżu obszarów przemysłowych. Na zagrożenia związane ze złą jakością powietrza są narażone również osoby starsze, osoby z ciężkimi chorobami płuc oraz niewydolnością serca. Obecnie nie sposób uniknąć smogu, który wraz z innymi zanieczyszczeniami dostaje się do wnętrza podczas wietrzenia mieszkań i osadza na meblach oraz podłodze w postaci kurzu. Warto zainwestować w profesjonalne urządzenie, które wykorzystuje kilkustopniową technologię filtracji, dzięki czemu świetnie zwalcza smog, alergeny i wiele innych zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza usuwa pyłki, sierść zwierzęcą, nieprzyjemne zapachy oraz drobnoustroje. Urządzenie z dodatkową funkcją nawilżania powietrza rekomendowane jest zwłaszcza osobom z chorobami płuc, rodzinom z dziećmi, osobom starszym oraz posiadaczom zwierząt. Urządzenia wyposażone w zaawansowany filtr eliminują również niebezpieczne dla zdrowia gazy, a w sezonie letnim zatrzymują pyłki traw i drzew, które mogłyby zaszkodzić alergikom. Do domów i mieszkań szczególnie poleca się inteligentne oczyszczacze automatyczne, wyposażone w czujnik jakości powietrza, które są w stanie samodzielnie dostosować ustawienia. Miernik jakości jest połączony ze wskaźnikiem, który informuje mechanizm o stężeniu zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Natomiast funkcja jonizacji usuwa patogeny i alergeny, a jednocześnie odświeża powietrze. Nowoczesne urządzenia mają również wmontowany sensor światła, dzięki czemu mogą automatycznie przejść w tryb nocny i nie zakłócać snu. Inteligentne oczyszczacze informują także użytkownika o stopniu zużycia filtrów i sygnalizują konieczność ich wymiany. Szeroki wybór innowacyjnych oczyszczaczy powietrza z funkcją jonizowania znajdziesz na stronie: https://mediasklep24.pl/28-oczyszczacze-powietrza.

Fot.: ASIA CULTURECENTER/unsplash.com

Absolwentka filologii szwedzkiej. W designie ceni sobie skandynawską prostotę, funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania. Lubi pisanie kreatywne i bullet journaling.
Marta Marek
Polecane artykuły
Urządzanie

Jak odpowiednio dobrać kinkiet ze względu na pomieszczenie?

Jak zatem dopasować kinkiety do każdego pokoju oraz czym kierować się przy ich wyborze?
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak dobrać kolor ściany do ciemnej podłogi?

Ponadczasowe ciemne podłogi są czasami kłopotliwe pod kątem aranżacji pokoju. Czy pasują do nich wyłącznie jasne ściany? Podpowiadamy!
Czytaj więcej
Urządzanie

Nietypowe farby ścienne, które warto wybrać

Szukasz ciekawych i oryginalnych pomysłów na pomalowanie ścian? Świetnie się składa. Sprawdź listę nietypowych farb ściennych, dzięki którym nadasz charakteru każdemu wnętrzu!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *