Urządzanie

Nowe meble do mieszkania – co nabyć w pierwszej kolejności?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kupienie nowego mieszkania albo przeprowadzenie remontu w tym, które już masz, zawsze wiąże się z ekscytacją. Większość ludzi zdecydowanie lubi odświeżać aranżację wnętrz. W ten sposób możesz nie tylko dostosować pomieszczenia do swoich aktualnych preferencji estetycznych, ale również uczynić swoją przestrzeń bardziej zorganizowaną, praktyczną i komfortową.

Nowe meble do kuchni

Odświeżając mieszkanie, warto postępować zgodnie z planem. Postaw na systematyczne działanie, a już wkrótce zobaczysz naprawdę zakakujące efekty. Jednym z pomieszczeń, na którego remont ludzie decydują się najczęściej, jest kuchnia. Dzieje się tak z zupełnie zrozumiałych powodów: podczas przygotowywania posiłków i zmywania naczyń często można narobić bałaganu, który nie jest aż tak łatwy do posprzątania. Przygkładem mogą być zachlapane gorącym olejem ściany lub ślady po krojeniu na blatach. Oczywiście, zazwyczaj na pewno starasz się unikać wykonywania czynności, które mogłyby skończyć się trwałym uszkodzeniem kuchni, ale przez lata użytkowania tego pomieszczenia, niemożliwe jest całkowite uniknięcie szkód. Wybierając nowe meble kuchenne miej na uwadze nie tylko ich aspekty estetyczne, ale również trwałość materiałów, z których zostały wykonane. Przemyśl również kwestie logistyczne. Zastanów się, czy masz w kuchni wystarczająco miejsca do przechowywania produktów? Jeśli nie, warto przemyśleć nowy projekt i uwzględnić w nim dodatkowe szafki lub głębsze szuflady.

Odświeżenie łazienki

Innym często remontowanym pomieszczeniem jest łazienka. W tym przypadku przyczyny również bywają prozaiczne: duża wilgoć, stała obecność wody i (najczęściej) dość mała przestrzeń są powodem tworzenia się odbarwień czy odkładania się na armaturze kamienia. Nowe meble łazienkowe powinny więc lepiej sprawdzać się przy tych zadaniach. Jeżeli marzysz o czarnej lub ciemnej ceramice, warto sprawdzić ilość minerałów w wodzie z wodociągów. W tym celu możesz zadzwonić do miejskiej sieci i dowiedzieć się, czy istnieje duża szansa na odkładanie się kamienia na ceramice. Jeśli tak – niestety, prawdopodobnie będziesz musiał zrezygnować z czarnego desingu. Ważne jest również zadbanie o komfort korzystania z nowych elementów aranżacji. Pamiętaj, że umywalka powinna być dość głęboka, by móc swobodnie umyć w niej ręce. W ten sposób oszczędzisz sobie również ścierania z jej okolic wychlapanej wody.

Najważniejsze meble w mieszkaniu

Przeprowadzka do nowego mieszkania lub zakup pierwszego apartamentu w życiu i aranżacja jego pomieszczeń to wielkie wydarzenie, które może się wiązać ze sporymi wydatkami. Z tego powodu nie każdego stać, by od razu zakupić wszystkie wymarzone meble. Jeśli przez jakiś czas będziesz musiał poradzić sobie z ograniczoną liczbą udogodnień, warto przede wszystkim zadbać o urządzenia kuchni i łazienki. Natomiast w pozostałych pomieszczeniach najważniejszymi meblami będą: łóżko lub kanapa do spania, stół lub biurko do pracy oraz krzesła do kuchni, które będziesz przy nich postawić. Kolejnym meblem do zakupu zdecydowanie powinna być szafa lub komoda, dzięki której przestaniesz „żyć na walizkach”. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Maksim Goncharenok

Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.
Polecane artykuły
Urządzanie

Jak wybrać odpowiednie akcesoria do łazienki dla optymalnej funkcjonalności i estetyki

Odkryj tajniki wybierania odpowiednich akcesoriów łazienkowych, które zapewnią Ci zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. Dowiedz się, jak stworzyć przestrzeń, która spełni Twoje oczekiwania.
Czytaj więcej
Urządzanie

Modne krzesła w 2023 roku: 5 trendów wnętrzarskich 

Sprawdź 5 trendów, które są aktualne nie tylko w 2023 roku, ale będą również popularne w kolejnych sezonach!
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak odpowiednio dobrać materiały i kolory do wnętrza, aby skutecznie zaciemnić pomieszczenie

Przekonaj się jakie istnieją tajniki wybierania materiałów i kolorystyki do wnętrz, które pomogą Ci skutecznie zaciemnić każde pomieszczenie. Praktyczne porady i wskazówki od ekspertów branży wnętrzarskiej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *