Urządzanie

Mieszkanie w stylu minimalistycznym – inspiracje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chcesz urządzić swoje mieszkanie w stylu minimalistycznym, ale nie wiesz, jak się za to zebrać? Dziś przychodzimy z garścią inspiracji, które pozwolą Ci uzyskać jak najlepszy efekt. Podpowiemy, jak dobierać kolory, meble i dodatki oraz na jakie inne aspekty aranżacji wnętrz zwracać uwagę.

Skąd wziął się minimalistyczny styl aranżacji wnętrz?

Ostatnimi czasy minimalistyczny styl aranżacji wnętrz stał się niezwykle modny. Nie wiadomo, jak i kiedy pojawił się ten trend, jednak specjaliści spekulują, że przybył on do nas z Japonii. Tamtejsza estetyka ma sprzyjać uważności i koncentracji, nie może być więc zbytnio przytłaczająca. W niektórych japońskich mieszkaniach na próżno szukać krzeseł i stołu, wystarczy jedynie czysta podłoga. Europejski minimalizm przyjął jednak trochę inne oblicze. Zwracamy uwagę na prostotę formy i jasną, monochromatyczną paletę barw.

Jak urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym?

Decydując się na urządzenie mieszkania w minimalistycznym stylu, musimy zdecydować się na jeden konkretny styl. Nie możemy mieszać kolorów, tekstur oraz materiałów wykończeniowych. Styl minimalistyczny skupia się na funkcjonalności. Każdy element wystroju musi odgrywać jakąś rolę i być przydatny. Nie ma miejsca na  zbędne bibeloty, które jedynie zagracają przestrzeń. Zdecydowanie się na styl minimalistyczny może wiązać się z koniecznością pozbycia się wielu rzeczy. Z czasem jednak zauważymy, że wyszło to nam na dobre.

Kolorystyka w minimalistycznym wnętrzu

Ogromną rolę we wnętrzu urządzonym w minimalistycznym wnętrzu odgrywa kolorystyka. Zwykle w tego typu mieszkaniach dominują beże, brązy, szarości oraz biel. Niezwykle elegancki efekt pozwala osiągnąć kontrastowe połączenie czerni i bieli. Jeżeli potrzebujesz odrobiny ożywienia, możesz zdecydować się na wprowadzenie akcentów kolorystycznych, np. czerwieni lub pomarańczu. Pamiętaj jednak, by było to lekkie przełamanie, a nie główny element wystroju.

Wnętrze w zgodzie z naturą

Inspirację do aranżacji minimalistycznego wnętrza można czerpać prosto z natury. Surowe drewno i kamień to najlepsze materiały, jakie możesz wykorzystać w aranżacji. Idealnie sprawdzą się proste, nieskomplikowane kształty, które nadadzą wnętrzom uporządkowanego charakteru. Doskonałym elementem uzupełniającym jest szkło. Można wykorzystać je w ścianach lub barierkach. Dzięki niemu wnętrze nabierze eleganckiego i przestronnego charakteru.

Meble w minimalistycznym wnętrzu

Meble we wnętrzu urządzonym w stylu minimalistycznym powinny mieć jak najprostszą formę. Nie sprawdzą się wszelkiego rodzaju ozdobniki oraz fantazyjne kształty. Meble mają być przede wszystkim użyteczne i dopasowywać się kolorystycznie do reszty wnętrza. Garść tego typu inspiracji znajdziesz na stronie https://metal-concept.pl/. Wśród dostępnego tam wyposażenia bez problemu odnajdziesz takie, które idealnie spełni Twoje oczekiwania.

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Polecane artykuły
Urządzanie

Zalety sosnowych mebli

Przed Tobą urządzanie wnętrza lub domu? A może szykuje się remont? Sprawdź, jakie są zalety sosnowych mebli i wybierz najładniejsze dla siebie modele!
Czytaj więcej
Urządzanie

Jakie meble są niezbędne w garderobie?

Urządzasz garderobę? Zobacz, jakie meble powinny się w niej znaleźć!
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak unowocześnić wnętrze kawalerki?

Zastanawiasz się, jak niewielkim kosztem odświeżyć wnętrze kawalerki? Sprawdź trzy najbardziej popularne rozwiązania.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *