Urządzanie

3 funkcjonalne rozwiązania w aranżacji małej łazienki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Designed by Freepik

Artykuł sponsorowany

Małe łazienki potrafią być solą w oku. Jednak nie wszystko jest jeszcze stracone, bowiem istnieją sposoby, dzięki którym poszerzysz przestrzeń w swojej toalecie. Produkty, które zastosujemy są łatwo dostępne i przede wszystkim tanie.

Od czego zacząć? 

Zanim podamy konkretne rozwiązania, warto najpierw zadbać o podstawy organizacji. Na początku zbierz wszystkie przedmioty tego samego typu, sprawdź też, czy gdzieś nie ma duplikatów, gdzie są rzeczy, których najczęściej potrzebujesz. Postaraj się wszystko uporządkować i wyrzuć lub schowaj nieużywane lub zapasowe produkty.

Trzymaj kosmetyki i urządzenia blisko miejsca, w których zazwyczaj z nich korzystasz. Ważne jest, by ustalić priorytety i nie zapełniać niepotrzebnie przestrzeni przedmiotami, które będą tam stały i zbierały kurz.

Miejsce na ręczniki

Jeśli chcesz stworzyć dodatkową przestrzeń na ręczniki, które muszą wyschnąć, pomyśl o zainstalowaniu dodatkowego wieszaka przy prysznicu lub przy wannie. Możesz też zawiesić dodatkowy drążek za drążkiem prysznicowym. Stworzy to dodatkowe miejsce do wieszania ręczników, kiedy Twoja przestrzeń jest ograniczona. Oprócz miejsca do wysuszenia ręczników, powstanie również przestrzeń do innych rzeczy, np. do ręczników kuchennych. Innym rozwiązaniem dla niewystarczającej ilości miejsca jest zamontowanie wieszaka nad drzwiami. W sklepach dostępne są także stojaki do przechowywania papieru toaletowego, produktów do kąpieli, kosmetyków itp. Może on także posłużyć do przechowywania ręczników, jeśli odpowiednio je złożysz.

Miejsce na przechowywanie produktów do kąpieli i kosmetyków

Do przechowywania tego typu produktów idealnie nadadzą się półki narożne, które możesz tanio kupić na Allegro lub przez Amazon. Innymi produktami, które świetnie sprawdzą się do trzymania tam kosmetyków, są wieszaki pod prysznic lub drążek napinający. Są to urządzenia łatwo dostępne i występują w wielu różnych wzorach. Decydując się na zakup któregokolwiek z przedstawionych wyżej produktów, weź pod uwagę rozmiar i rodzaj głowicy prysznicowej.

Kiedy będziesz wstawiał wieszak lub drążek w swojej toalecie, dopasuj ich wielkość do wielkości swoich kosmetyków. Jeśli odstępy między półkami będą zbyt małe, niektóre z produktów, np. żele lub szampony, mogą się nie pomieścić.

W przypadku, kiedy w Twoim gospodarstwie domowym jest wiele osób i potrzebujesz jeszcze więcej miejsca na produkty kosmetyczne, poproś jednego lub więcej członków rodziny o skorzystanie z poręcznej torby oraz by przynosili swoje produkty z sypialni do łazienki wtedy, kiedy biorą prysznic lub przygotowują się do pracy lub do szkoły.

Znajdź niewykorzystane miejsce

Jeśli zajdzie taka potrzeba, wykorzystaj każdy wolny centymetr swojej łazienki. Wolną przestrzeń możesz znaleźć wszędzie od podłogi przez szafki po kabiny prysznicowe.

Podłoga

Aby wykorzystać wolną przestrzeń, jaką jest podłoga, warto będzie zainwestować w kosze i pojemniki. Możesz w ten sposób magazynować proszki i kapsułki do prania lub inne rzeczy, które nie muszą być pod ręką. Dodatkowo możesz zakupić specjalne stojaki na papier i postawić go niedaleko toalety, by łatwo wymienić rolkę, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Drzwi

Możesz użyć różnych haczyków i półek, by uzyskać jeszcze więcej powierzchni do przechowywania. Wiele haków nie wymaga instalacji, a ich cena jest niska. Są też warianty, które możesz zamontować bezpośrednio na ścianie.

Powiększenie szafek

Na rynku znajdziesz kosze, które możesz nałożyć na szafkę. Produkt jest prosty i przestronny, możesz go wykorzystać do magazynowania różnych produktów. Istnieje wiele różnych koszy tego typu i mogą być one zaprojektowane do przechowywania suszarki do włosów, lokówki itp. 

Ściany

W sklepach typu IKEA znajdziesz niedrogie półki ścienne, dzięki którym znacząco poszerzysz dostępne miejsce. Jedyną wadą  takiej półki jest konieczność montażu, jednak efekt jest wart wysiłku.

Miłośnik historii w każdej postaci, także tej związanej z aranżacją wnętrz. Uważa, że stylem retro w mieszkaniu można bawić się na wiele sposobów. W przyszłości chciałby mieć w domu własną biblioteczkę.
Polecane artykuły
Urządzanie

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Stwórz pokój marzeń dla swojego nastolatka! Oto poradnik, który pomoże Ci wybrać styl, stworzyć miejsce do nauki i relaksu, a także dodatków, które ożywią jego pasje!
Czytaj więcej
Urządzanie

Kominek wolnostojący - czy to dobry wybór?

Czy kominek wolnostojący to odpowiedni wybór? Odkryj zalety i wady tego typu kominków, aby podjąć świadomą decyzję dla swojego wnętrza.
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak urządzić funkcjonalny przedpokój?

Urządzenie funkcjonalnego przedpokoju może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *