Relaks

Świąteczne filmy, które pozwolą Ci poczuć bożonarodzeniowy klimat!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Miękki koc, herbata w dłoniach, otulający sweter, skarpetki z reniferami lub śnieżynkami oraz książka lub… film. Jako że święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, pomożemy Ci jeszcze lepiej wczuć się w ten wyjątkowy czas. Przekonaj się, które filmy świąteczne zdecydowanie warto obejrzeć. Mamy pełen przekrój gatunkowy!

„Kevin sam w domu” (1990)

To zestawienie oczywiście nie mogło zacząć się inaczej. Kevin jest absolutnym hitem i nikomu pewnie nie trzeba przytaczać fabuły tego filmu. Zabawnych i wzruszających przygód w nim nie brakuje, a dla spragnionych wrażeń jest jeszcze druga część „Kevin sam w Nowym Jorku” (1992).

„Grinch: świąt nie będzie” (2000)

Ktosiowo przygotowuje się do Bożego Narodzenia, ale mieszkający nieopodal zielony Grinch nienawidzi całej tej atmosfery. Pragnie, by wszyscy byli tak samo nieszczęśliwi jak on. Czy mu się to uda? A może ktoś odmieni jego twarde serce?

„To właśnie miłość” (2003)

Kultowa komedia romantyczna ze świętami i Londynem w tle. Główne role grają bardzo znani aktorzy. Losy bohaterów nieoczekiwanie się przeplatają właśnie podczas Bożego Narodzenia. Miłość oczywiście zawsze zwycięża.

„Listy do M.” (pierwsza część 2011, najnowsza premierę miała w listopadzie 2022)

Polską odpowiedzią na wyżej wymienioną komedią jest seria „Listów do M.” – tutaj również mamy plejadę gwiazd, które w filmach przechodzą prawdziwe perturbacje. Oczywiście wszystko rozgrywa się w grudniowej atmosferze.

„Randki od święta” (2020)

Pod tym tytułem kryje się lekka i przyjemna historia dwójki singli. Poznali się przypadkowo i postanowili zawrzeć umowę – mają towarzyszyć sobie na różnych przyjęciach, na przykład weselach, gdzie nie brakuje wścibskich osób wypytujących o partnera życiowego i stały związek. Czy Sloane i Jackson poprzestaną na tych krótkich spotkaniach?

„Rodzinny Dom Wariatów” (2005)

Tym razem mamy świąteczne spotkanie rodzinne, które nie idzie zgodnie z planem. Im więcej jest osób, tym większe jest też zamieszanie. A robi się jeszcze gorzej, gdy jeden z braci przywozi ze sobą narzeczoną – bezwzględną karierowiczkę. Trudno jej zjednać sobie rodzinę przyszłego męża. Wzywa więc na pomoc siostrę będącą jej zupełnym przeciwieństwem.

„Klaus” (2019)

Czas na pierwszą, dość nietypową propozycję, bo… animowany film dla dzieci. Okazuje się jednak, że jest on uwielbiany również przez dorosłych. Głównym bohaterem jest początkujący listonosz, który trafia na wysepkę na dalekiej Północy, gdzie mieszkańcy ciągle się kłócą i spierają. Gdy traci już nadzieję i chce wracać, zaczyna się dziać świąteczna magia.

„Pada Shrek” (2007)

Filmy nie zawsze muszą być długie. Jak w przypadku „Klausa”, tak i tutaj dobrze będzie się bawić cała rodzina. „Pada Shrek” to świąteczna opowieść o ogrze, który wcale nie lubi Bożego Narodzenia, ale dla swojej żony i dzieci postanawia przygotować wyjątkową wigilię. Co z tego wyniknie?

„Kronika Świąteczna” (2018 i 2020)

Magiczna historia o tym, jak brat i siostra przypadkowo rozbijają sanie św. Mikołaja, zagrażając tym samym podtrzymaniu świątecznej tradycji rozdawania prezentów dzieciom. Wyruszają więc razem z nim w podróż, by uratować święta. Film jest pełen przygód.

Zdj. główne: Samira Rahi/unsplash.com

Polecane artykuły
Relaks

Masaż leczniczy - dlaczego warto z niego skorzystać?

Choć masaże mają długą historię, to wciąż są niezwykle popularne i cenione ze względu na swoje liczne korzyści zdrowotne.
Czytaj więcej
Relaks

Poduszka z łuską z gryki - ekologiczna, o właściwościach zdrowotnych i pozwalających lepiej spać

Kładąc się wieczorem spać, powinniśmy wcześniej zadbać o swój komfort wypoczynku, wydatnie podnieść higienę snu, dzięki czemu będziemy mogli się wyspać.
Czytaj więcej
Relaks

Podcasty, które pomogą Ci się zrelaksować po ciężkim dniu

Chcesz odpocząć i posłuchać czegoś ciekawego? Włącz któryś z najpopularniejszych polskich podcastów. To świetny pomysł na odpoczynek!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *