Relaks

Pomysły na zabawy z dzieckiem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wspólna zabawa z dzieckiem ma ogromne znaczenie dla pogłębiania więzi między maluchem a opiekunem. Warto przy tym pamiętać, aby wybierać zabawy, które dodatkowo wspierają rozwój dziecka. Przedstawiamy kilka naszych pomysłów na zabawy z maluchem!

Nauka poprzez zabawę to genialny sposób na zapoznawanie dziecka z otaczającym go światem. Jednak jakie zabawy wybrać? Oto kilka naszych pomysłów!

Układanie klocków

Jedną z najlepszych zabaw, które możesz zaproponować swojemu dziecku jest układanie kloców. Jest to bowiem wspaniały sposób na naukę kształtów, kolorów oraz liczenia. To także świetny sposób na rozwijanie u dziecka kreatywności. Co więcej, w sklepach z zabawkami znajdziesz klocki dla dzieci w każdym wieku! 

Klockami mogą bawić się już kilkumiesięczne niemowlaki. Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem będą klocki drewniane lub piankowe. Powinny być one odpowiednio duże, aby dziecko nie było w stanie wsadzić ich do buzi, a także kolorowe i ciekawe, aby zainteresowały malucha. Kiedy natomiast Twoje dziecko będzie już odrobinę starsze, możesz zdecydować na zakup pierwszych klocków konstrukcyjnych, które znajdziesz na stronie https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-konstrukcyjne-20. Możesz także zdecydować się na klocki typowo edukacyjne lub klocki magnetyczne ze strony sklepu internetowego https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-magnetyczne-478

Układanie puzzli

Świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem jest także układanie puzzli. Podobnie jak klocki są one świetnym narzędziem od nauki logicznego myślenia oraz szukania kreatywnych rozwiązań. Uczą także koncentracji oraz skupienia się na jednej rzeczy, co może mieć ogromne znaczenie w przypadku maluchów, które uwielbiają biegać i rozrabiać przez cały dzień. W sklepach znajdziesz puzzle o różnym poziomie trudności, dlatego też możesz mieć pewność, że znajdziesz coś odpowiedniego do wieku Twojego dziecka.

Warto także pamiętać, że puzzle to wyjątkowo odstresowujące zajęcie. Kto wie, być może to zajęcie spodoba się nie tylko dzieciom, ale również rodzicom?

Zabawy na dworze

Mówiąc o pomysłach na zabawy z dzieckiem, nie można nie wspomnieć o zabawach na dworze. Prawidłowy rozwój koordynacji oraz ogólnej sprawności ruchowej jest bowiem równie ważny, co nauka logicznego myślenia i kreatywności. Dlatego też doskonałym pomysłem jest gra w piłkę oraz zabawy w ganianego – możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie zachwycone, a odrobina ruchu przyda się każdemu!

Fot.: Ksenia Chernaya/unsplash.com

Na co dzień studentka public relations, w wolnych chwilach fanka DIY oraz miłośniczka sportu. Ceni sobie unikatowość i ciekawe rozwiązanie, szczególnie w zakresie aranżacji wnętrz.
Aleksandra Michaliszyn
Polecane artykuły
Relaks

Świąteczne filmy, które pozwolą Ci poczuć bożonarodzeniowy klimat!

Długie wieczory z herbatą i pod miękkim kocem uprzyjemnią Ci świąteczne filmy. Sprawdź, które z nich sprawią, że jeszcze lepiej wczujesz się w ten magiczny klimat!
Czytaj więcej
Relaks

Podcasty, które pomogą Ci się zrelaksować po ciężkim dniu

Chcesz odpocząć i posłuchać czegoś ciekawego? Włącz któryś z najpopularniejszych polskich podcastów. To świetny pomysł na odpoczynek!
Czytaj więcej
Relaks

Co zabrać ze sobą na plażę?

Planujesz wakacyjny relaks nad morzem? Sprawdź, co warto ze sobą zabrać na plażę
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *