ReklamaRelaks

Jak znaleźć czas na pielęgnowanie związku?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Designed by Freepik

Artykuł sponsorowany

Pielęgnowanie związku wymaga nieustannej pracy i cierpliwości. W dzisiejszym świecie, kiedy niemal każdy pochłonięty jest codziennymi sprawami domowymi oraz zawodowymi, tym bardziej należy zwrócić uwagę na to, ile czasu poświęcamy partnerowi.

Dbanie o jakość relacji opiera się na wielu fundamentach. Budowanie bliskości daje poczucie bezpieczeństwa w związku. Co zrobić, gdy zauważymy, że zaczynamy się od siebie oddalać?

Dlaczego warto znaleźć czas dla partnera?

W długoletnim związku może nadejść taki moment, gdy obecność ukochanej osoby uznamy za pewnik. Przytłoczenie pracą może powodować brak chęci z naszej strony do tego, aby skupić się na więzi z partnerem. Brak spędzania wspólnie czasu może powodować wiele problemów lub co gorsza – doprowadzić do rozstania.

 Związek oparty na bliskości oraz wzajemnym słuchaniu sprawi, że będziecie czuć się bliżej, bezpieczniej i bardziej docenieni.

Co może świadczyć o tym, że związek wymaga pracy?

Powtarzające się kłótnie czy też brak regularnych rozmów to sygnał o tym, że w Waszej relacji zaczyna dziać się coś złego. Może to rzutować na każdy aspekt relacji. Jeżeli nie będziecie potrafili lub chcieli znaleźć chwili na to, aby poświęcić czas wyłącznie partnerowi, nie będzie się on czuł doceniony.

Nie bójcie się mówić otwarcie o swoich problemach i oczekiwaniach, jakie macie względem siebie nawzajem. Pozwoli Wam to na budowanie bliskości oraz relacji opartej na dużym zaufaniu.

Designed by Freepik

Zaniechanie w codziennym dbaniu o jakość związku może rzutować na strefę intymną Waszej relacji. Problemy w zbliżeniach mogą być spowodowane nie tylko sprawami zdrowotnymi, ale też psychicznymi. Jeżeli partner będzie miał problemy z osiąganiem satysfakcji seksualnej, warto udać się do specjalisty, który oceni, czy potrzebna będzie np. viagra lub kamagra, czy też problem ma źródło gdzie indziej. Ale najważniejsze jest to, aby znaleźć czas na rozmowę o trudnych rzeczach, mających wpływ na to, jak Wasz związek wygląda i jak się w nim czujecie.

Zaplanujcie wspólny wyjazd

Spędzanie czasu to świetna okazja do tego, aby zacieśnić więzi oraz oderwanie się od codziennych spraw i problemów. Nie musicie wyjeżdżać na długo. Może to być chociażby weekend spędzony we dwoje lub nawet z dziećmi. Zmiana otoczenia z pewnością przyniesie Wam wiele radości i sprawi, że poczujecie się bardziej zrelaksowani.

Chwile wspólnie spędzone w ciągu dnia

Gdy zauważycie, że w ciągu tygodnia bardzo trudno jest Wam wygospodarować czas, który możecie spędzić we dwoje, zaplanujcie konkretny dzień i godzinę, które będą tylko dla Was. Pójdźcie wtedy na spacer, obejrzyjcie film, zjedzcie razem posiłek lub spędźcie ten czas na rozmowie o tym, jakie macie plany na przyszłość, co Wam doskwiera i co sprawiło ostatnio najwięcej radości.

Wspólne wieczory

Jeżeli za dnia pojawia się wiele obowiązków związanych z pracą lub opieką nad dziećmi, postarajcie się spędzić razem przynajmniej wieczór. Nie rozmawiajcie wtedy o pracy. Skupcie się na pielęgnowaniu Waszej relacji. 

Randki

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie ranek. Na pewno pamiętacie, ile ekscytacji przynosiły Wam one na początku związku. Warto to uczucie pielęgnować i np. raz  w miesiącu wybrać się na romantyczną kolację lub do kina. Możecie też zaplanować inne aktywności, takie jak pójście na koncert, do teatru czy też do innego miejsca, które oboje lubicie.

Zadaniem obojga partnerów jest to, aby nie doprowadzić do stagnacji lub niepotrzebnych konfliktów w związku, których można uniknąć, rozmawiając codziennie na tematy dla Was ważne. Znajdowanie czasu na okazywanie uczuć oraz pokazanie, że partner jest dla nas ważny, nawet po wielu latach wspólnego bycia razem, to jeden z kluczowych elementów do stworzenia wartościowej relacji.

Miłośnik historii w każdej postaci, także tej związanej z aranżacją wnętrz. Uważa, że stylem retro w mieszkaniu można bawić się na wiele sposobów. W przyszłości chciałby mieć w domu własną biblioteczkę.
Bartosz Promiński
Polecane artykuły
Reklama

Kiedy przydaje się fotel gamingowy?

Fotel do gier jest najlepszą opcją dla gracza, który chce spędzić wiele godzin na swojej ulubionej czynności. Charakteryzuje się dużą ilością miejsca na nogi i ramiona, dzięki czemu zachowasz wygodę. Dodatkowo oparcie ma wystarczającą wyściółkę na długie sesje gier.
Czytaj więcej
Reklama

Jak urządzić kawalerkę z oddzielną kuchnią?

Małe mieszkania w bloku stanowią nie lada wyzwanie, gdy trzeba rozplanować rozmieszczenie sprzętów i mebli.
Czytaj więcej
Reklama

Płynowskazy - kluczowy element armatury przemysłowej

Armatura przemysłowa to niezwykle ważny element infrastruktury w wielu branżach przemysłowych.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *