ReklamaRelaks

Jak znaleźć czas na pielęgnowanie związku?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Designed by Freepik

Artykuł sponsorowany

Pielęgnowanie związku wymaga nieustannej pracy i cierpliwości. W dzisiejszym świecie, kiedy niemal każdy pochłonięty jest codziennymi sprawami domowymi oraz zawodowymi, tym bardziej należy zwrócić uwagę na to, ile czasu poświęcamy partnerowi.

Dbanie o jakość relacji opiera się na wielu fundamentach. Budowanie bliskości daje poczucie bezpieczeństwa w związku. Co zrobić, gdy zauważymy, że zaczynamy się od siebie oddalać?

Dlaczego warto znaleźć czas dla partnera?

W długoletnim związku może nadejść taki moment, gdy obecność ukochanej osoby uznamy za pewnik. Przytłoczenie pracą może powodować brak chęci z naszej strony do tego, aby skupić się na więzi z partnerem. Brak spędzania wspólnie czasu może powodować wiele problemów lub co gorsza – doprowadzić do rozstania.

 Związek oparty na bliskości oraz wzajemnym słuchaniu sprawi, że będziecie czuć się bliżej, bezpieczniej i bardziej docenieni.

Co może świadczyć o tym, że związek wymaga pracy?

Powtarzające się kłótnie czy też brak regularnych rozmów to sygnał o tym, że w Waszej relacji zaczyna dziać się coś złego. Może to rzutować na każdy aspekt relacji. Jeżeli nie będziecie potrafili lub chcieli znaleźć chwili na to, aby poświęcić czas wyłącznie partnerowi, nie będzie się on czuł doceniony.

Nie bójcie się mówić otwarcie o swoich problemach i oczekiwaniach, jakie macie względem siebie nawzajem. Pozwoli Wam to na budowanie bliskości oraz relacji opartej na dużym zaufaniu.

Designed by Freepik

Zaniechanie w codziennym dbaniu o jakość związku może rzutować na strefę intymną Waszej relacji. Problemy w zbliżeniach mogą być spowodowane nie tylko sprawami zdrowotnymi, ale też psychicznymi. Jeżeli partner będzie miał problemy z osiąganiem satysfakcji seksualnej, warto udać się do specjalisty, który oceni, czy potrzebna będzie np. viagra lub kamagra, czy też problem ma źródło gdzie indziej. Ale najważniejsze jest to, aby znaleźć czas na rozmowę o trudnych rzeczach, mających wpływ na to, jak Wasz związek wygląda i jak się w nim czujecie.

Zaplanujcie wspólny wyjazd

Spędzanie czasu to świetna okazja do tego, aby zacieśnić więzi oraz oderwanie się od codziennych spraw i problemów. Nie musicie wyjeżdżać na długo. Może to być chociażby weekend spędzony we dwoje lub nawet z dziećmi. Zmiana otoczenia z pewnością przyniesie Wam wiele radości i sprawi, że poczujecie się bardziej zrelaksowani.

Chwile wspólnie spędzone w ciągu dnia

Gdy zauważycie, że w ciągu tygodnia bardzo trudno jest Wam wygospodarować czas, który możecie spędzić we dwoje, zaplanujcie konkretny dzień i godzinę, które będą tylko dla Was. Pójdźcie wtedy na spacer, obejrzyjcie film, zjedzcie razem posiłek lub spędźcie ten czas na rozmowie o tym, jakie macie plany na przyszłość, co Wam doskwiera i co sprawiło ostatnio najwięcej radości.

Wspólne wieczory

Jeżeli za dnia pojawia się wiele obowiązków związanych z pracą lub opieką nad dziećmi, postarajcie się spędzić razem przynajmniej wieczór. Nie rozmawiajcie wtedy o pracy. Skupcie się na pielęgnowaniu Waszej relacji. 

Randki

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie ranek. Na pewno pamiętacie, ile ekscytacji przynosiły Wam one na początku związku. Warto to uczucie pielęgnować i np. raz  w miesiącu wybrać się na romantyczną kolację lub do kina. Możecie też zaplanować inne aktywności, takie jak pójście na koncert, do teatru czy też do innego miejsca, które oboje lubicie.

Zadaniem obojga partnerów jest to, aby nie doprowadzić do stagnacji lub niepotrzebnych konfliktów w związku, których można uniknąć, rozmawiając codziennie na tematy dla Was ważne. Znajdowanie czasu na okazywanie uczuć oraz pokazanie, że partner jest dla nas ważny, nawet po wielu latach wspólnego bycia razem, to jeden z kluczowych elementów do stworzenia wartościowej relacji.

Miłośnik historii w każdej postaci, także tej związanej z aranżacją wnętrz. Uważa, że stylem retro w mieszkaniu można bawić się na wiele sposobów. W przyszłości chciałby mieć w domu własną biblioteczkę.
Bartosz Promiński
Polecane artykuły
Reklama

Sklep elektryczny- wszystko, czego potrzebujesz, dostępne w jednym miejscu

Każdy z nas pragnie mieć perfekcyjnie wyposażone i dopracowane mieszkania, domy, biura czy obiekty użyteczności publicznej. Jedną z kluczowych kwestii sprawnego, bezpiecznego funkcjonowania w każdym budynku jest instalacja elektryczna.
Czytaj więcej
Reklama

Jakie zalety ma fotowoltaika?

Ocieplenie klimatu i zatrważające ceny energii elektrycznej zmuszają ludzi do poszukiwania nowych rozwiązań z zakresu energetyki. Fotowoltaika to nowoczesna i innowacyjna technologia, wykorzystująca słońce do produkcji prądu. Poznaj kilka zalet tego niezwykłego rozwiązania.
Czytaj więcej
Reklama

Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego

Wybór nieruchomości, w której chcemy zamieszkać jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Własne mieszkanie lub dom jest marzeniem większości ludzi. Aby dokonać właściwego wyboru, warto rozważyć wiele okoliczności, a także patrzeć perspektywicznie. Podpowiemy, co wziąć pod uwagę podczas szukania lokum w Lublinie. Dom, czy mieszkanie – oto jest pytanie Dom z ogródkiem jest marzeniem wielu osób zwłaszcza tych, które planują założenie dużej rodziny. Sielankowe wyobrażenie bawiących się na podwórku dzieci, basenu letniego i ogródka należy jednak skonfrontować z licznymi obowiązkami, jakie czekają właściciela. W przypadku domu stan kominów, czy instalacji trzeba sprawdzać we własnym zakresie, a także dbać o czystość podwórka oraz chodnika za ogrodzeniem. Może to być kłopotliwe zwłaszcza zimą, kiedy trzeba usuwać błoto, śnieg i lód. Dodatkowo właściciel jest zobowiązany, aby wyposażyć nieruchomość w śmietniki i szamba (lub przyłącze kanalizacyjne) i utrzymywać je w dobrym stanie. Umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym, a także przepisowa kontrola instalacji również jest w tym wypadku po stronie właściciela. W przypadku mieszkania większość z tych obowiązków przejmuje administracja, a lokator jest informowany, kiedy należy udostępnić lokum w celu przeprowadzenia stosownych kontroli bezpieczeństwa. Oczywiście balkon, czy nawet taras przynależny do mieszkania nie jest tym samym, co ogródek, ale nowe osiedla są projektowane w pięknych lokalizacjach, gdzie także znajdziemy dużo zieleni i infrastruktury wypoczynkowej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to przestrzeń wspólna, ale zdejmuje z nas obowiązek samodzielnego utrzymywania jej w idealnym stanie. Mieszkania o dużych metrażach także są dostępne na rynku, można wybrać też wariant z przydomowym ogródkiem, zatem nie to powinno być głównym kryterium wyboru. Każdy powinien sam rozważyć, które rozwiązanie spełni jego oczekiwania i zarazem nie przerośnie możliwości. Lokalizacja nieruchomości w Lublinie jako sprawa kluczowa Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie, czy to mieszkanie, czy dom jest naszym marzeniem oraz jaki interesuje nas metraż i ilość pokoi, kolejną ważną sprawą jest lokalizacja. Nawet jeśli mamy zamiar przemieszczać się głównie samochodem, obecność w pobliżu transportu zbiorowego może być ważnym plusem zwłaszcza, jeśli chcemy, aby dzieci samodzielnie dojeżdżały do szkoły, ale także dorosłym w sytuacjach awaryjnych taka alternatywa może być czasami potrzebna. Jeśli dodatkowo myślą ekologicznie, niewątpliwie docenią zalety takiego...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *