Relaks

7 najdziwniejszych i najbardziej nietypowych aplikacji na smartfon

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tylko w samym sklepie Google Play znajduje się ok. 2,8 mln różnych aplikacji mobilnych. Trudno zatem stworzyć kompletną listę najdziwniejszych i nietypowych apek – zapewne w odmętach Internetu ocenilibyśmy tak setki narzędzi, które powstały dla żartu, eksperymentu lub… wyjątkowo niestandardowej grupy użytkowników. Przedstawiamy 7 przykładowych. Przetestuj je i oceń, czy naprawdę są tak dziwne, jak sądzą inni.

Uwaga! Kolejność losowa. Nie podejmujemy się klasyfikowania tych aplikacji na mniej lub bardziej nietypowe, to przecież kwestia indywidualnej oceny. Jedno jest pewne: aby móc przetestować możliwie jak najwięcej apek, potrzebujesz solidnego telefonu. Najlepsze oferty od polskich operatorów znajdziesz na stronie https://komorkomat.pl/.

1. Nothing

Ponad 1 mln użytkowników Androida zdecydowało się już pobrać apkę Nothing. Zacytujmy wyjątkowo szczery opis ze sklepu Google Play: „ta aplikacja nie robi nic”. Dosłownie: nic. Po jej zainstalowaniu i otwarciu zobaczysz jedynie szare tło i wyśrodkowany napis o treści „Nothing”. Mimo to twórcy zapracowali na ponad 93 tys. opinii oraz wysoką średnią 4,5.

2. Die With Me

Nazwa tej aplikacji jest co najmniej niepokojąca, ale na szczęście chodzi jedynie o śmierć telefonu. Tak potocznie określa się sytuację, w której urządzenie wyczerpuje baterię. Co ciekawe, Die With Me uruchamia się wyłącznie na smartfonach, których poziom naładowania właśnie spadł poniżej poziomu 5%. To aplikacja społecznościowa, ponieważ łączy na czacie osoby, które są w podobnej sytuacji. Łącząc się w bólu, możecie wspólnie przeżyć zbliżającą się śmierć swoich telefonów.

3. Ghost Detector Radar Simulator

Już ponad 10 mln użytkowników Androida pobrało „najlepszy wykrywacz duchów i aktywności paranormalnej”. Tak, tym narzędziem skanujesz swoje otoczenie – przygotuj się na to, że na ekranie pojawią się rozmaite zjawy, z którymi możesz nawiązać bezpośredni kontakt.

4. Poop Map

Wyobraź sobie, że po raz pierwszy odwiedzasz jakieś miasto. Jesteś daleko od hotelu czy restauracji i nagle… odczuwasz pilną potrzebę wizyty w toalecie, na dodatek: na dłużej. Gdzie pójść? Dla twórców aplikacji nie ma jednak granic i tematów tabu. Już ponad pół mln użytkowników Androida korzysta z aplikacji Poop Map. To interaktywna mapa świata, na której znajdziesz najbardziej polecane toalety do wypróżnienia się.

5. Portable Fan (sounds)

Gdy doskwierają upały, smartfon przestaje być ulubionym urządzeniem, bo staje się nim wiatrak. Co, gdy nie masz pod ręką wentylatora? Możesz pobrać aplikację, która wyświetla wiatraczek i emituje jego charakterystyczny dźwięk. A że nie chłodzi? Kto by się tym przejmował. Aplikacji zaufał już ponad milion użytkowników Google Play.

6. Vibrator Strong – Vibration App Massage

Motorola StarTAC z 1996 roku to pierwszy telefon komórkowy z klapką i funkcją wibracji. Minęły lata, pojawiły się smartfony, a wibracje pozostały standardem praktycznie we wszystkich urządzeniach. Vibrator Strong jest aplikacją, która wyróżnia się mnogością trybów wibracji – wśród 15 opcji są np. „Volcano”, „Tornado” czy „Breeze”. Brzmi zaskakująco? Wśród 5 mln użytkowników Androida z pewnością niejedna osoba znalazła sposób na satysfakcjonujące wykorzystanie tej aplikacji.

7. Useless

Do korzystania z tej aplikacji wystarczy najprostszy smartfon (sprawdź ranking telefonów klasy ekonomicznej https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-do-1000-zlotych/). To dlatego, że aplikacja jest bezużyteczna. Dlaczego? Jej twórca odpowiada: „just because”!

Fot. unsplash.com

Polecane artykuły
Relaks

Pomysły na wiosenne aktywności na świeżym powietrzu dla całej rodziny!

Chciałbyś zorganizować różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu dla swojej rodziny? Sprawdź nasze podpowiedzi, zainspiruj się i nie siedź w domu, kiedy na dworze taka piękna pogoda!
Czytaj więcej
Relaks

Nowości literackie na polskim rynku – co warto przeczytać?

Masz ochotę sięgnąć po jakąś książkę, ale nie wiesz, która jest naprawdę godna uwagi? Sprawdź naszą subiektywną listę nowości literackich, po które naprawdę warto sięgnąć!
Czytaj więcej
Relaks

Najbardziej praktyczne akcesoria dla psów

Każdy posiadacz psiego pupila wie, że opieka nad nim wymaga sporo zaangażowania. Możesz jednak trochę sobie w tym pomóc odpowiednimi akcesoriami, które dodatkowo urozmaicą Twój czas spędzany z pupilem. Podpowiadamy, jakie gadżety dla psów powinien mieć każdy psi rodzic.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *