Reklama

Zakup mebli do małego biura – praktyczne wskazówki eksperta

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Większość polskich przedsiębiorców to właściciele małych firm, które nie mogą pozwolić sobie na wynajęcie przestronnego biura. Jednak posiadanie nawet niewielkiego biura to ogromne udogodnienie (zwłaszcza dla osób zatrudniających pracowników lub nie lubiących pracować w domu). Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi nam jak najlepiej umeblować biuro o małym metrażu. Jego wskazówki będą przydatne zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. – podpowiada firma NoNameOffice

Kupujmy meble najwyższej jakości

Osoby, które po raz pierwszy kupują wyposażenie do biura mogą nie zdawać sobie sprawy z konieczności zakupu profesjonalnych mebli biurowych. Bardzo ważne jest, żeby jak najwcześniej zdać sobie sprawę, że meble do biura bardzo różnią się o tych, z których korzystamy w domu. W biurze spędzamy co najmniej 8 godzin w ciągu dnia. Z krzesła, biurka, a także innych mebli korzystamy przez większość tego czasu. Zdarzają się biura (na przykład takie, w których praca odbywa się w systemie trójzmianowym), gdzie meble są eksploatowane przez 24 godziny na dobę. Modele przeznaczone do użytku domowego nie są w stanie przetrwać długo w takich warunkach.

Jedynie zakup profesjonalnych, najwyższej jakości mebli biurowych to dla nas gwarancja, że będziemy mogli z nich korzystać przez długi czas. Doświadczeni projektanci mebli biurowych są tak pewni doskonałej jakości swoich wyrobów, że oferują klientom długoletnią gwarancję na nie. Gwarancja jest bardzo istotna, gdyż dzięki niej będziemy mieli możliwość zareklamowania mebli, które z jakichś przyczyn nie spełniają naszych oczekiwań.

Dbajmy o siebie i naszych pracowników

Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach jest zdania, że zakup nowoczesnych, solidnych mebli biurowych to nie tylko inwestycja w wizerunek firmy, ale przede wszystkim w zdrowie osób pracujących w biurze. Najlepsze meble biurowe zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Korzystając z nich możemy zminimalizować przykre dolegliwości towarzyszące pracy biurowej (na przykład bóle kręgosłupa).

Oszczędzajmy przestrzeń

Posiadacze małych biur powinni wybierać meble i sprzęty do nich w taki sposób, żeby zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni. Zanim wybierzemy jakieś meble, dokładnie wymierzmy całe biuro. W przypadku małych biur często zdarza się, że 1-2 centymetry mają ogromne znaczenie (to od nich może zależeć to czy będziemy w stanie otworzyć szafę czy zamknąć drzwi).

Kupujmy tyle, ile potrzebujemy

Jeżeli wybieramy meble do małego biura powinniśmy zastanowić się 10 razy zanim zdecydujemy się na zestaw. Powszechnym problemem w przypadku zestawów mebli biurowych jest to, że nie wszystkie ich elementy są równie użyteczne. Kiedy mamy do zagospodarowania małe biuro, powinniśmy zrobić wszystko, żeby było ono jak najmniej zagracone. Jeżeli możemy zrezygnować z jakiegoś mebla – zróbmy to. W sytuacji, gdy wszystkie dokumenty, z jakich korzystamy mieszczą się w małych szafeczkach i szufladach przy biurku, nie ma sensu kupowanie dużej szafy biurowej, która zajmie wiele miejsca.

Inwestujmy w praktyczne rozwiązania

W małych biurach najlepiej sprawdzają się praktyczne rozwiązania takie jak na przykład meble modułowe, składane krzesła i biurka meble na kółkach. Idealnie byłoby, gdybyśmy mieli możliwość szybkiego złożenia stołu, z którego w danym momencie nie korzystamy. Szafkę na kółkach, która nie jest nam potrzebna możemy schować pod biurko oszczędzając dużo przestrzeni. Zamiast tradycyjnie otwieranej szafy wybierzmy szafę z przesuwanymi drzwiami. Jeżeli szukamy inspiracji, które pomogą nam zaoszczędzić miejsce w małym biurze, koniecznie skonsultuj się z ekspertem z salonu mebli biurowych w Katowicach, który bardzo chętnie odpowie na nasze pytania.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Reklama

Sklep elektryczny- wszystko, czego potrzebujesz, dostępne w jednym miejscu

Każdy z nas pragnie mieć perfekcyjnie wyposażone i dopracowane mieszkania, domy, biura czy obiekty użyteczności publicznej. Jedną z kluczowych kwestii sprawnego, bezpiecznego funkcjonowania w każdym budynku jest instalacja elektryczna.
Czytaj więcej
Reklama

Jakie zalety ma fotowoltaika?

Ocieplenie klimatu i zatrważające ceny energii elektrycznej zmuszają ludzi do poszukiwania nowych rozwiązań z zakresu energetyki. Fotowoltaika to nowoczesna i innowacyjna technologia, wykorzystująca słońce do produkcji prądu. Poznaj kilka zalet tego niezwykłego rozwiązania.
Czytaj więcej
Reklama

Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego

Wybór nieruchomości, w której chcemy zamieszkać jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Własne mieszkanie lub dom jest marzeniem większości ludzi. Aby dokonać właściwego wyboru, warto rozważyć wiele okoliczności, a także patrzeć perspektywicznie. Podpowiemy, co wziąć pod uwagę podczas szukania lokum w Lublinie. Dom, czy mieszkanie – oto jest pytanie Dom z ogródkiem jest marzeniem wielu osób zwłaszcza tych, które planują założenie dużej rodziny. Sielankowe wyobrażenie bawiących się na podwórku dzieci, basenu letniego i ogródka należy jednak skonfrontować z licznymi obowiązkami, jakie czekają właściciela. W przypadku domu stan kominów, czy instalacji trzeba sprawdzać we własnym zakresie, a także dbać o czystość podwórka oraz chodnika za ogrodzeniem. Może to być kłopotliwe zwłaszcza zimą, kiedy trzeba usuwać błoto, śnieg i lód. Dodatkowo właściciel jest zobowiązany, aby wyposażyć nieruchomość w śmietniki i szamba (lub przyłącze kanalizacyjne) i utrzymywać je w dobrym stanie. Umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym, a także przepisowa kontrola instalacji również jest w tym wypadku po stronie właściciela. W przypadku mieszkania większość z tych obowiązków przejmuje administracja, a lokator jest informowany, kiedy należy udostępnić lokum w celu przeprowadzenia stosownych kontroli bezpieczeństwa. Oczywiście balkon, czy nawet taras przynależny do mieszkania nie jest tym samym, co ogródek, ale nowe osiedla są projektowane w pięknych lokalizacjach, gdzie także znajdziemy dużo zieleni i infrastruktury wypoczynkowej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to przestrzeń wspólna, ale zdejmuje z nas obowiązek samodzielnego utrzymywania jej w idealnym stanie. Mieszkania o dużych metrażach także są dostępne na rynku, można wybrać też wariant z przydomowym ogródkiem, zatem nie to powinno być głównym kryterium wyboru. Każdy powinien sam rozważyć, które rozwiązanie spełni jego oczekiwania i zarazem nie przerośnie możliwości. Lokalizacja nieruchomości w Lublinie jako sprawa kluczowa Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie, czy to mieszkanie, czy dom jest naszym marzeniem oraz jaki interesuje nas metraż i ilość pokoi, kolejną ważną sprawą jest lokalizacja. Nawet jeśli mamy zamiar przemieszczać się głównie samochodem, obecność w pobliżu transportu zbiorowego może być ważnym plusem zwłaszcza, jeśli chcemy, aby dzieci samodzielnie dojeżdżały do szkoły, ale także dorosłym w sytuacjach awaryjnych taka alternatywa może być czasami potrzebna. Jeśli dodatkowo myślą ekologicznie, niewątpliwie docenią zalety takiego...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *