Reklama

Ogrzewanie podłogowe do domu – największe zalety

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Komfort cieplny w domowych wnętrzach jest niezmiernie ważny. Aby go zapewnić, w naszym klimacie trzeba zastosować rozmaite urządzenia grzewcze. Standardowym rozwiązaniem są oczywiście grzejniki połączone z centralnym piecem. Inną opcją są systemy podłogowe, na które decyduje się coraz więcej osób.

Kiedy i dlaczego warto wybrać właśnie rozwiązania powierzchniowe? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Ogrzewanie podłogowe – różne rozwiązania dla domu

W domach wykorzystuje się wiele form ogrzewania. Jednym z popularniejszych systemów są obecnie rozwiązania powierzchniowe, w tym zwłaszcza podłogowe. W tym przypadku nie mamy do czynienia z grzejnikiem na ścianie, który podnosi temperaturę we wnętrzu. Urządzeniem grzewczym staje się cała podłoga. To pod nią ukrywa się bowiem instalacja, oddająca ciepło wierzchniej warstwie podłogi, skąd następnie jest ono wypromieniowywane do całego pomieszczenia.

Ogrzewanie podłogowe występuje w dwóch wariantach. Stosuje się ogrzewanie:

  • wodne,
  • elektryczne.

W pierwszym z przypadków ciepło pochodzi od wody, krążącej w instalacji, składającej się z wielu niewielkich rurek ułożonych pod podłogą i podłączonych do pompy ciepła.

W drugim natomiast cała instalacja jest ograniczona do elektrycznej maty grzewczej, podłączonej do domowego zasilania. Szeroki wybór takich właśnie produktów oferuje choćby: Econovli.pl.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe?

Czym odróżnia się system podłogowy od innych dostępnych rozwiązań? Przede wszystkim pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła w całym pomieszczeniu, co nie jest możliwe w przypadku konwektorów naściennych lub stojących na podłodze. Sterowanie rozwiązaniami podłogowymi jest też niezmiernie proste. Wystarczy skorzystać z praktycznego panelu kontrolnego na ścianie, bądź zaprogramować automatyczną pracę urządzenia w oparciu o dane zebrane z termostatu.

Dodatkowo, ogrzewanie podłogowe to lepszy rozkład temperatur w pokoju – cieplej jest przy stopach niż głowie, co przekłada się na większy komfort domowników. Ciepła podłoga to też idealne rozwiązanie w domach, w których są małe dzieci, uwielbiające bawić się właśnie na podłodze we własnym pokoju lub w salonie.

Ogrzewanie podłogowe sprawdza się we wnętrzach, gdzie na co dzień przebywają alergicy. Nie prowadzi bowiem do wymuszenia dodatkowej cyrkulacji powietrza. W pomieszczeniu nie unoszą się zatem roztocza kurzu domowego, należące do szczególnie silnych alergenów.

Zastosowanie systemów podłogowych to również większy komfort w aranżowaniu domowych wnętrz. Niemal cała instalacja ukrywa się bowiem pod powierzchnią podłogi, dzięki czemu przestrzeń staje się bardziej ustawna i wygodna, co przydaje się nie tylko w bardzo ciasnych pokojach.

Komfort cieplny w domu – wygodne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe bywa stosowane samodzielnie lub jako dodatkowe rozwiązanie, we wszystkich bądź tylko wybranych domowych wnętrzach. Szereg wymienionych powyżej korzyści sprawia, że zaczyna być postrzegane jako jedno z podstawowych rozwiązań dla domów, stając się standardem dla nowoczesnego budownictwa – wygodnego, bezpiecznego i w pełni funkcjonalnego.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Reklama

Sklep elektryczny- wszystko, czego potrzebujesz, dostępne w jednym miejscu

Każdy z nas pragnie mieć perfekcyjnie wyposażone i dopracowane mieszkania, domy, biura czy obiekty użyteczności publicznej. Jedną z kluczowych kwestii sprawnego, bezpiecznego funkcjonowania w każdym budynku jest instalacja elektryczna.
Czytaj więcej
Reklama

Jakie zalety ma fotowoltaika?

Ocieplenie klimatu i zatrważające ceny energii elektrycznej zmuszają ludzi do poszukiwania nowych rozwiązań z zakresu energetyki. Fotowoltaika to nowoczesna i innowacyjna technologia, wykorzystująca słońce do produkcji prądu. Poznaj kilka zalet tego niezwykłego rozwiązania.
Czytaj więcej
Reklama

Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego

Wybór nieruchomości, w której chcemy zamieszkać jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Własne mieszkanie lub dom jest marzeniem większości ludzi. Aby dokonać właściwego wyboru, warto rozważyć wiele okoliczności, a także patrzeć perspektywicznie. Podpowiemy, co wziąć pod uwagę podczas szukania lokum w Lublinie. Dom, czy mieszkanie – oto jest pytanie Dom z ogródkiem jest marzeniem wielu osób zwłaszcza tych, które planują założenie dużej rodziny. Sielankowe wyobrażenie bawiących się na podwórku dzieci, basenu letniego i ogródka należy jednak skonfrontować z licznymi obowiązkami, jakie czekają właściciela. W przypadku domu stan kominów, czy instalacji trzeba sprawdzać we własnym zakresie, a także dbać o czystość podwórka oraz chodnika za ogrodzeniem. Może to być kłopotliwe zwłaszcza zimą, kiedy trzeba usuwać błoto, śnieg i lód. Dodatkowo właściciel jest zobowiązany, aby wyposażyć nieruchomość w śmietniki i szamba (lub przyłącze kanalizacyjne) i utrzymywać je w dobrym stanie. Umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym, a także przepisowa kontrola instalacji również jest w tym wypadku po stronie właściciela. W przypadku mieszkania większość z tych obowiązków przejmuje administracja, a lokator jest informowany, kiedy należy udostępnić lokum w celu przeprowadzenia stosownych kontroli bezpieczeństwa. Oczywiście balkon, czy nawet taras przynależny do mieszkania nie jest tym samym, co ogródek, ale nowe osiedla są projektowane w pięknych lokalizacjach, gdzie także znajdziemy dużo zieleni i infrastruktury wypoczynkowej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to przestrzeń wspólna, ale zdejmuje z nas obowiązek samodzielnego utrzymywania jej w idealnym stanie. Mieszkania o dużych metrażach także są dostępne na rynku, można wybrać też wariant z przydomowym ogródkiem, zatem nie to powinno być głównym kryterium wyboru. Każdy powinien sam rozważyć, które rozwiązanie spełni jego oczekiwania i zarazem nie przerośnie możliwości. Lokalizacja nieruchomości w Lublinie jako sprawa kluczowa Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie, czy to mieszkanie, czy dom jest naszym marzeniem oraz jaki interesuje nas metraż i ilość pokoi, kolejną ważną sprawą jest lokalizacja. Nawet jeśli mamy zamiar przemieszczać się głównie samochodem, obecność w pobliżu transportu zbiorowego może być ważnym plusem zwłaszcza, jeśli chcemy, aby dzieci samodzielnie dojeżdżały do szkoły, ale także dorosłym w sytuacjach awaryjnych taka alternatywa może być czasami potrzebna. Jeśli dodatkowo myślą ekologicznie, niewątpliwie docenią zalety takiego...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *