Reklama

Lampa na biurko do pokoju dziecka – co wybrać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W pokoju dziecięcym obok standardowego wyposażenia oraz dekoracji niezbędne jest również dobrze dobrane oświetlenie. W jego skład, poza produktami ogólnymi i lampami budującymi nastrój (np. lampki nocne), wchodzą również niezmiernie praktyczne oświetlenie zadaniowe, w tym lampki na biurko.

Jakie modele najlepiej wybrać i czym się kierować podczas poszukiwań? Kilka praktycznych wskazówek znajdziecie w dalszej części tekstu.

Lampka na biurko – oświetlenie do nauki, oświetlenie do zabawy

Lampki na biurko to niezbędny element wyposażenia nie tylko każdego biura lub gabinetu, ale też dziecięcego pokoju. Ustawia się je na stoliku lub dziecięcym biureczku, by zapewnić mocno doświetloną przestrzeń do wykonywania bardziej precyzyjnych czynności.

Kiedy taka lampa może się przydać? Oświetlenie na biurko pozwala swobodnie czytać i pisać. Dla młodszych dzieci tworzy zatem idealne miejsce do zabawy i tworzenia rozmaitych prac plastycznych. Starsze natomiast zyskują dzięki lampom idealne miejsce do nauki lub odrabiania zadań domowych.

Lampki biurkowe – najpopularniejsze modele

Lampy na biurko przybierają mocno zróżnicowane formy, o czym można się przekonać choćby na stronie Azzardo.

Najczęściej są to modele stojące stołowe, choć w wielu domach spotyka się także rozwiązania podłogowe lub reflektory ścienne na dłuższym ramieniu z opcją regulowania kąta świecenia, o czym jeszcze napiszemy poniżej.

Nieco mniej popularnym rozwiązaniem są modele wiszące. W ich przypadku trudno bowiem zapewnić dobre warunki oświetleniowe niezbędne do wygodnej pracy wzrokowej.

Oświetlenie biurka – o czym pamiętać, gdy wybiera się lampę?

Jak dobierać lampy na biurko do pokoju dziecięcego? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że muszą być to produkty gwarantujące równomierne doświetlenie całej powierzchni do pracy – bez odbłysków światła lub mocno zacienionych miejsc. Świetnie sprawdzają się do tego rozwiązania umożliwiające regulowanie wysokości i kąta świecenia, gdyż pozwalają łatwo dopasować warunki oświetleniowe do bieżących potrzeb podczas nauki lub zabawy.

Najlepiej wybierać modele z trwałych materiałów, które nie ulegną szybkiemu zużyciu i zniszczeniu nawet przy bardziej intensywnej eksploatacji. W przypadku młodszych dzieci warto zdecydować się na lampy z tworzyw sztucznych z zabudowanym źródłem światła. Powinny to być rozwiązania, które nie nagrzewają się zbyt mocno, co ogranicza ryzyko przypadkowego oparzenia.

Nie zapominajmy też o samych źródłach światła. Powinny być to produkty o natężeniu ok. 500 lx, co pozwala na wygodną i bezpieczną dla wzroku pracę. Warto stawiać na żarówki emitujące światło neutralne, najkorzystniejsze dla człowieka, lub wpadające w chłodniejsze tony, wspierające koncentrację.

Oświetlenie na biurko do pokoju dziecka – wygoda, dekoracja i bezpieczeństwo

Właściwe oświetlenie pokoju dziecka to nie tylko kwestia estetyczna, ale też bezpieczeństwo i komfort. Szczególnie lampy na biurko powinny być dobrane tak, by zapewniać pełną swobodę wykonywania rozmaitych zadań, o różnym stopniu precyzji. Na szczęście, przy szerokim wyborze dostępnych na rynku produktów, bez trudu da się dobrać rozwiązania funkcjonalne i estetyczne, wpisujące się w całościową aranżację wnętrza.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Reklama

Sklep elektryczny- wszystko, czego potrzebujesz, dostępne w jednym miejscu

Każdy z nas pragnie mieć perfekcyjnie wyposażone i dopracowane mieszkania, domy, biura czy obiekty użyteczności publicznej. Jedną z kluczowych kwestii sprawnego, bezpiecznego funkcjonowania w każdym budynku jest instalacja elektryczna.
Czytaj więcej
Reklama

Jakie zalety ma fotowoltaika?

Ocieplenie klimatu i zatrważające ceny energii elektrycznej zmuszają ludzi do poszukiwania nowych rozwiązań z zakresu energetyki. Fotowoltaika to nowoczesna i innowacyjna technologia, wykorzystująca słońce do produkcji prądu. Poznaj kilka zalet tego niezwykłego rozwiązania.
Czytaj więcej
Reklama

Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego

Wybór nieruchomości, w której chcemy zamieszkać jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Własne mieszkanie lub dom jest marzeniem większości ludzi. Aby dokonać właściwego wyboru, warto rozważyć wiele okoliczności, a także patrzeć perspektywicznie. Podpowiemy, co wziąć pod uwagę podczas szukania lokum w Lublinie. Dom, czy mieszkanie – oto jest pytanie Dom z ogródkiem jest marzeniem wielu osób zwłaszcza tych, które planują założenie dużej rodziny. Sielankowe wyobrażenie bawiących się na podwórku dzieci, basenu letniego i ogródka należy jednak skonfrontować z licznymi obowiązkami, jakie czekają właściciela. W przypadku domu stan kominów, czy instalacji trzeba sprawdzać we własnym zakresie, a także dbać o czystość podwórka oraz chodnika za ogrodzeniem. Może to być kłopotliwe zwłaszcza zimą, kiedy trzeba usuwać błoto, śnieg i lód. Dodatkowo właściciel jest zobowiązany, aby wyposażyć nieruchomość w śmietniki i szamba (lub przyłącze kanalizacyjne) i utrzymywać je w dobrym stanie. Umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym, a także przepisowa kontrola instalacji również jest w tym wypadku po stronie właściciela. W przypadku mieszkania większość z tych obowiązków przejmuje administracja, a lokator jest informowany, kiedy należy udostępnić lokum w celu przeprowadzenia stosownych kontroli bezpieczeństwa. Oczywiście balkon, czy nawet taras przynależny do mieszkania nie jest tym samym, co ogródek, ale nowe osiedla są projektowane w pięknych lokalizacjach, gdzie także znajdziemy dużo zieleni i infrastruktury wypoczynkowej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to przestrzeń wspólna, ale zdejmuje z nas obowiązek samodzielnego utrzymywania jej w idealnym stanie. Mieszkania o dużych metrażach także są dostępne na rynku, można wybrać też wariant z przydomowym ogródkiem, zatem nie to powinno być głównym kryterium wyboru. Każdy powinien sam rozważyć, które rozwiązanie spełni jego oczekiwania i zarazem nie przerośnie możliwości. Lokalizacja nieruchomości w Lublinie jako sprawa kluczowa Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie, czy to mieszkanie, czy dom jest naszym marzeniem oraz jaki interesuje nas metraż i ilość pokoi, kolejną ważną sprawą jest lokalizacja. Nawet jeśli mamy zamiar przemieszczać się głównie samochodem, obecność w pobliżu transportu zbiorowego może być ważnym plusem zwłaszcza, jeśli chcemy, aby dzieci samodzielnie dojeżdżały do szkoły, ale także dorosłym w sytuacjach awaryjnych taka alternatywa może być czasami potrzebna. Jeśli dodatkowo myślą ekologicznie, niewątpliwie docenią zalety takiego...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *