Reklama

Jaki system ogrzewania domu warto wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Budowa lub gruntowny remont domu są poważnym przedsięwzięciem. Z tego względu wszelkie inwestycje powinny być przemyślane i odpowiednio dopasowane do naszego budownictwa. Zarządzanie własną nieruchomością wymaga m.in. podjęcia właściwej decyzji o sposobie ogrzewania. Nasuwa się więc pytanie: na jaki system grzewczy dla swojego domu się zdecydować? W poniższym artykule przychodzimy z konkretnymi rozwiązaniami!

Czym ogrzewać dom? – propozycje rozwiązań

Wybór sposobu ogrzewania do domu jest istotny zwłaszcza na etapie jego budowy. To, na jakie źródło ciepła się zdecydujemy, w dużej mierze przełoży się na komfort naszego mieszkania, a także jakość funkcjonowania i koszty eksploatacji. Na jaki system grzewczy najlepiej się zdecydować? Podpowiadamy!

Alternatywne źródło ciepła

Obecnie troska o środowisko i poszukiwanie ekologicznych rozwiązań, ma swoje zastosowanie także w budownictwie. Aby cieszyć się ekologiczną energią, warto przemyśleć zakup pompy ciepła do domu. Gwarantuje ona tanie pozyskiwanie energii cieplnej i charakteryzuje się wysoką żywotnością. Inwestycja w dobrze dobraną pompę ciepła zapewni komfort cieplny przez cały rok, a także pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Oprócz tego, że pompy ciepła nie emitują spalin, tego rodzaju instalacji grzewczej przysługują także dopłaty rządowe, które czynią inwestycję jeszcze bardziej opłacalną. Więcej na temat pomp ciepła znajdziesz na stronie: https://heatergo.pl/.

Jaki system ogrzewania domu warto wybrać?

System gazowy 

Wśród konwencjonalnych źródeł energii można uznać je za jedno z bardziej ekologicznych sposobów ogrzewania domu. Opiera się on w szczególności na kotłach tradycyjnych lub kondensacyjnych. Ich zastosowanie dotyczy nie tylko centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ale także możliwości gotowania. To czyste i bezobsługowe źródło energii, o wysokiej sprawności i niewielkim rozmiarze kotła. Urządzenia gazowe nadają się do swobodnej regulacji, w zależności od zmieniających się potrzeb ich użytkowników. 

Ogrzewanie energią elektryczną

To drogi sposób ogrzewania naszego domu, który z drugiej strony gwarantuje niepodważalną wygodę i komfort cieplny. Tego rodzaju instalacja nie wymaga specjalnych pomieszczeń, zakupu lub montażu dodatkowych urządzeń grzewczych. Ogrzewanie elektryczne dobrze sprawdza się w połączeniu z alternatywnymi źródłami energii lub ogrzewaniem podłogowym. Tego rodzaju system grzewczy może więc być stosowany zarówno jako samodzielne, jak i dodatkowe źródło ciepła. Zastosowanie energii elektrycznej do pozyskania ciepła to dobre rozwiązanie także pod kątem zachowania właściwej czystości w domu

Olejowe ogrzewanie domu 

Uznane za praktyczny i funkcjonalny sposób ogrzewania domu. Wynika to przede wszystkim z łatwości obsługi oraz braku konieczności czyszczenia kotła o niewielkich rozmiarach. Jest to lepszy sposób dostarczania ciepła w porównaniu do paliw stałych, które znacznie bardziej przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Olejowe ogrzewanie domu poleca się przede wszystkim ze względu na dużą dostępność paliwa

Ogrzewanie domu fotowoltaiką

Choć fotowoltaika może kojarzyć się wyłącznie z ekologicznym sposobem zaopatrywania swojego domu w prąd, okazuje się, że jest także dobrą metodą ogrzewania domu i bieżącej wody. Jak to działa? System PV produkuje energię poprzez jej czerpanie z promieni słonecznych. W dalszej kolejności są one zamieniane na prąd przemienny, który mamy w swoich domowych gniazdkach. Warto wspomnieć, że to właśnie pompy ciepła mogą być skutecznie zasilane przez fotowoltaikę. Dobrym pomysłem byłoby więc połączyć ze sobą oba rozwiązania. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Reklama

Sklep elektryczny- wszystko, czego potrzebujesz, dostępne w jednym miejscu

Każdy z nas pragnie mieć perfekcyjnie wyposażone i dopracowane mieszkania, domy, biura czy obiekty użyteczności publicznej. Jedną z kluczowych kwestii sprawnego, bezpiecznego funkcjonowania w każdym budynku jest instalacja elektryczna.
Czytaj więcej
Reklama

Jakie zalety ma fotowoltaika?

Ocieplenie klimatu i zatrważające ceny energii elektrycznej zmuszają ludzi do poszukiwania nowych rozwiązań z zakresu energetyki. Fotowoltaika to nowoczesna i innowacyjna technologia, wykorzystująca słońce do produkcji prądu. Poznaj kilka zalet tego niezwykłego rozwiązania.
Czytaj więcej
Reklama

Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego

Wybór nieruchomości, w której chcemy zamieszkać jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Własne mieszkanie lub dom jest marzeniem większości ludzi. Aby dokonać właściwego wyboru, warto rozważyć wiele okoliczności, a także patrzeć perspektywicznie. Podpowiemy, co wziąć pod uwagę podczas szukania lokum w Lublinie. Dom, czy mieszkanie – oto jest pytanie Dom z ogródkiem jest marzeniem wielu osób zwłaszcza tych, które planują założenie dużej rodziny. Sielankowe wyobrażenie bawiących się na podwórku dzieci, basenu letniego i ogródka należy jednak skonfrontować z licznymi obowiązkami, jakie czekają właściciela. W przypadku domu stan kominów, czy instalacji trzeba sprawdzać we własnym zakresie, a także dbać o czystość podwórka oraz chodnika za ogrodzeniem. Może to być kłopotliwe zwłaszcza zimą, kiedy trzeba usuwać błoto, śnieg i lód. Dodatkowo właściciel jest zobowiązany, aby wyposażyć nieruchomość w śmietniki i szamba (lub przyłącze kanalizacyjne) i utrzymywać je w dobrym stanie. Umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym, a także przepisowa kontrola instalacji również jest w tym wypadku po stronie właściciela. W przypadku mieszkania większość z tych obowiązków przejmuje administracja, a lokator jest informowany, kiedy należy udostępnić lokum w celu przeprowadzenia stosownych kontroli bezpieczeństwa. Oczywiście balkon, czy nawet taras przynależny do mieszkania nie jest tym samym, co ogródek, ale nowe osiedla są projektowane w pięknych lokalizacjach, gdzie także znajdziemy dużo zieleni i infrastruktury wypoczynkowej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to przestrzeń wspólna, ale zdejmuje z nas obowiązek samodzielnego utrzymywania jej w idealnym stanie. Mieszkania o dużych metrażach także są dostępne na rynku, można wybrać też wariant z przydomowym ogródkiem, zatem nie to powinno być głównym kryterium wyboru. Każdy powinien sam rozważyć, które rozwiązanie spełni jego oczekiwania i zarazem nie przerośnie możliwości. Lokalizacja nieruchomości w Lublinie jako sprawa kluczowa Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie, czy to mieszkanie, czy dom jest naszym marzeniem oraz jaki interesuje nas metraż i ilość pokoi, kolejną ważną sprawą jest lokalizacja. Nawet jeśli mamy zamiar przemieszczać się głównie samochodem, obecność w pobliżu transportu zbiorowego może być ważnym plusem zwłaszcza, jeśli chcemy, aby dzieci samodzielnie dojeżdżały do szkoły, ale także dorosłym w sytuacjach awaryjnych taka alternatywa może być czasami potrzebna. Jeśli dodatkowo myślą ekologicznie, niewątpliwie docenią zalety takiego...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *