Reklama

Jaki system ogrzewania domu warto wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Budowa lub gruntowny remont domu są poważnym przedsięwzięciem. Z tego względu wszelkie inwestycje powinny być przemyślane i odpowiednio dopasowane do naszego budownictwa. Zarządzanie własną nieruchomością wymaga m.in. podjęcia właściwej decyzji o sposobie ogrzewania. Nasuwa się więc pytanie: na jaki system grzewczy dla swojego domu się zdecydować? W poniższym artykule przychodzimy z konkretnymi rozwiązaniami!

Czym ogrzewać dom? – propozycje rozwiązań

Wybór sposobu ogrzewania do domu jest istotny zwłaszcza na etapie jego budowy. To, na jakie źródło ciepła się zdecydujemy, w dużej mierze przełoży się na komfort naszego mieszkania, a także jakość funkcjonowania i koszty eksploatacji. Na jaki system grzewczy najlepiej się zdecydować? Podpowiadamy!

Alternatywne źródło ciepła

Obecnie troska o środowisko i poszukiwanie ekologicznych rozwiązań, ma swoje zastosowanie także w budownictwie. Aby cieszyć się ekologiczną energią, warto przemyśleć zakup pompy ciepła do domu. Gwarantuje ona tanie pozyskiwanie energii cieplnej i charakteryzuje się wysoką żywotnością. Inwestycja w dobrze dobraną pompę ciepła zapewni komfort cieplny przez cały rok, a także pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Oprócz tego, że pompy ciepła nie emitują spalin, tego rodzaju instalacji grzewczej przysługują także dopłaty rządowe, które czynią inwestycję jeszcze bardziej opłacalną. Więcej na temat pomp ciepła znajdziesz na stronie: https://heatergo.pl/.

Jaki system ogrzewania domu warto wybrać?

System gazowy 

Wśród konwencjonalnych źródeł energii można uznać je za jedno z bardziej ekologicznych sposobów ogrzewania domu. Opiera się on w szczególności na kotłach tradycyjnych lub kondensacyjnych. Ich zastosowanie dotyczy nie tylko centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ale także możliwości gotowania. To czyste i bezobsługowe źródło energii, o wysokiej sprawności i niewielkim rozmiarze kotła. Urządzenia gazowe nadają się do swobodnej regulacji, w zależności od zmieniających się potrzeb ich użytkowników. 

Ogrzewanie energią elektryczną

To drogi sposób ogrzewania naszego domu, który z drugiej strony gwarantuje niepodważalną wygodę i komfort cieplny. Tego rodzaju instalacja nie wymaga specjalnych pomieszczeń, zakupu lub montażu dodatkowych urządzeń grzewczych. Ogrzewanie elektryczne dobrze sprawdza się w połączeniu z alternatywnymi źródłami energii lub ogrzewaniem podłogowym. Tego rodzaju system grzewczy może więc być stosowany zarówno jako samodzielne, jak i dodatkowe źródło ciepła. Zastosowanie energii elektrycznej do pozyskania ciepła to dobre rozwiązanie także pod kątem zachowania właściwej czystości w domu

Olejowe ogrzewanie domu 

Uznane za praktyczny i funkcjonalny sposób ogrzewania domu. Wynika to przede wszystkim z łatwości obsługi oraz braku konieczności czyszczenia kotła o niewielkich rozmiarach. Jest to lepszy sposób dostarczania ciepła w porównaniu do paliw stałych, które znacznie bardziej przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Olejowe ogrzewanie domu poleca się przede wszystkim ze względu na dużą dostępność paliwa

Ogrzewanie domu fotowoltaiką

Choć fotowoltaika może kojarzyć się wyłącznie z ekologicznym sposobem zaopatrywania swojego domu w prąd, okazuje się, że jest także dobrą metodą ogrzewania domu i bieżącej wody. Jak to działa? System PV produkuje energię poprzez jej czerpanie z promieni słonecznych. W dalszej kolejności są one zamieniane na prąd przemienny, który mamy w swoich domowych gniazdkach. Warto wspomnieć, że to właśnie pompy ciepła mogą być skutecznie zasilane przez fotowoltaikę. Dobrym pomysłem byłoby więc połączyć ze sobą oba rozwiązania. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Reklama

Pomysł na kuchnię retro – garnki emaliowane są obowiązkowe!

Są wyrazem tęsknoty za minionymi latami, ale też symbolem zbliżenia z naturą i poszukiwania tego, co nietuzinkowe. Kuchnie retro od lat cieszą się popularnością. Jednak, choć swoim designem nawiązują do wystroju sprzed dekad, pod względem wyposażenia są bliżej im do nowoczesności. Te dwie wartości znajdują odzwierciedlenie w wyborze naczyń. Zobacz garnki emaliowane, które stanowią jeden z najbardziej charakterystycznych elementów kuchni retro, a przy tym są praktyczne i bardzo trwałe. Garnki emaliowane – ponadczasowa funkcjonalność i styl Garnki emaliowane są obecne w polskich kuchniach od lat. Charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, dzięki czemu mogą służyć przez długi czas. Emalia, z której są wykonane, jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy odpryski. Co ważne, jest całkowicie bezpieczna, dlatego bez przeszkód można stosować ją w kontakcie z żywnością. W kuchni retro garnki emaliowane są wyposażeniem obowiązkowym. Sięgnij po nie bez obaw, ponieważ stanowią wspaniałą alternatywę dla stalowych zamienników, które są obecnie tak popularne. Jednak garnki emaliowane znacznie lepiej wkomponują się w rustykalny czy tradycyjny wystrój charakterystyczny dla kuchni retro. Co ważne, są dostępne w tylu wariacjach kolorystycznych oraz wzorach, że z powodzeniem dopasujesz je do swojego pomysłu aranżacyjnego. Garnki emaliowane na kuchenki gazowe Chcąc w pełni oddać ducha kuchni retro, wiele osób decyduje się na wyposażenie ich w kuchenki gazowe. Oczywiście garnki emaliowane świetnie z nimi współpracują i mogą być użytkowane również w bezpośrednim oddziaływaniu ognia. Ten nie pozostawia na ich zewnętrznej powłoce żadnych śladów, dzięki czemu wyglądają czysto i schludnie przez długi czas. Producenci podążają za nowoczesnymi potrzebami i w znakomitej większości oferują garnki emaliowane odpowiednie do użytkowania także na kuchence indukcyjnej czy elektrycznej. Przy zakupie, koniecznie sprawdź oznaczenie na opakowaniu i na spodzie garnka. Emalia, z której wykonane są garnki, zapewnia doskonałe właściwości termiczne, dzięki czemu jedzenie równomiernie się nagrzewa i nie przypala się. Co więcej, emalia jest również bardzo higieniczna – nie wchłania zapachów. Dzięki temu można w nich gotować różne potrawy bez obaw o przenikanie się smaków. Dekoracja w stylu retro – garnki emaliowane W kuchniach retro często garnki były wywieszane na haczykach, układane na półkach – zawsze znajdowały się w zasięgu ręki i dzięki...
Czytaj więcej
Reklama

Kiedy przydaje się fotel gamingowy?

Fotel do gier jest najlepszą opcją dla gracza, który chce spędzić wiele godzin na swojej ulubionej czynności. Charakteryzuje się dużą ilością miejsca na nogi i ramiona, dzięki czemu zachowasz wygodę. Dodatkowo oparcie ma wystarczającą wyściółkę na długie sesje gier.
Czytaj więcej
Reklama

Wiosna w ogrodzie warzywnym – o jakich pracach musimy pamiętać

Założenie własnego ogrodu warzywnego to znakomity pomysł, jeżeli chcemy cieszyć się smacznymi i w pełni zdrowymi warzywami.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *