Reklama

Farba czy tablica magnetyczna – co lepiej sprawdza się w praktyce?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy, komu zależy na efektywnym rozplanowaniu swojego czasu i zajęć w ciągu dnia zarówno tych bezpośrednio związanych z pracą, jak i życiem prywatnym doskonale wie, że bez możliwości notowania tego, co jest ważne, byłoby to bardzo trudne. Kalendarze i notatniki są produktami, które znacząco pomagają nam w organizacji, jednak istnieje coś nieco bardziej innowacyjnego a tym samym dającego więcej możliwości – mowa o farbach i tablicach magnetycznych. Choć pełnią one podobną funkcję to ich specyfikacja, a tym samym skuteczność nieco się różni. Dziś podpowiemy Ci, które rozwiązanie lepiej sprawdza się w praktyce oraz jakie inne warianty warto rozważyć.

Czym charakteryzuje się farba magnetyczna?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, z pewnością chcesz rozważyć wszystkie za i przeciw oraz poznać nieco alternatywne rozwiązania. Tablica magnetyczna to opcja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, jak sytuacja wygląda w przypadku farby mającej podobne właściwości? Farba magnetyczna promowana jest jako produkt, którym poza estetycznym wykończeniem pomieszczenia stworzymy także miejsce do notowania z możliwością umieszczania na ścianie wszelkiego rodzaju magnesów i karteczek. W praktyce niestety nie jest tak kolorowo. 

Przeszukując internet, niemalże na każdym kroku można natknąć się na opinie użytkowników mówiące o tym, że siła przyciągania jest niewystarczająco dobra, aby utrzymać poszczególne przedmioty. Bardzo często zależy to od wybranej farby, a także grubości warstw, jednak zwiększenie ich liczebności wcale nie musi oznaczać, że efekt będzie lepszy. Inną ważną kwestią jest fakt, że wspomniane farby dostępne są wyłącznie w kolorze czarnym lub grafitowym, co tym samym sprawia, że pomieszczenie staje się ciemniejsze, a nie każdy jest miłośnikiem takich rozwiązań. 

Tablica magnetyczna i jej charakterystyka

Wiesz już, że farba magnetyczna nie jest do końca trafionym wyborem, natomiast całkowicie inaczej sytuacja wygląda w przypadku tablic, które mają podobne właściwości, ale tym razem nie ma mowy o słabej przyczepności. Co więcej, dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, a także z różnorodnymi motywami, dzięki którym jesteśmy w stanie zyskać nie tylko funkcjonalne miejsce organizacyjne, ale także niezwykłą dekorację, którą ożywimy swoje wnętrze lub dopełnimy jego aranżacyjną kompozycję

Jeśli magnesy nie są czymś, na czym Ci zależy, możesz sięgnąć po nieco inne, ale równie praktyczne opcje, jakimi są tablice suchościeralne które, pomimo że najczęściej stanowią nierozłączne wyposażenie szkolnej klasy, to znajdują zastosowanie także w wielu biurach, salach konferencyjnych, a także domowych gabinetach.

Zdjęcie główne: materiał od Klienta

Polecane artykuły
Reklama

Sklep elektryczny- wszystko, czego potrzebujesz, dostępne w jednym miejscu

Każdy z nas pragnie mieć perfekcyjnie wyposażone i dopracowane mieszkania, domy, biura czy obiekty użyteczności publicznej. Jedną z kluczowych kwestii sprawnego, bezpiecznego funkcjonowania w każdym budynku jest instalacja elektryczna.
Czytaj więcej
Reklama

Jakie zalety ma fotowoltaika?

Ocieplenie klimatu i zatrważające ceny energii elektrycznej zmuszają ludzi do poszukiwania nowych rozwiązań z zakresu energetyki. Fotowoltaika to nowoczesna i innowacyjna technologia, wykorzystująca słońce do produkcji prądu. Poznaj kilka zalet tego niezwykłego rozwiązania.
Czytaj więcej
Reklama

Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego

Wybór nieruchomości, w której chcemy zamieszkać jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Własne mieszkanie lub dom jest marzeniem większości ludzi. Aby dokonać właściwego wyboru, warto rozważyć wiele okoliczności, a także patrzeć perspektywicznie. Podpowiemy, co wziąć pod uwagę podczas szukania lokum w Lublinie. Dom, czy mieszkanie – oto jest pytanie Dom z ogródkiem jest marzeniem wielu osób zwłaszcza tych, które planują założenie dużej rodziny. Sielankowe wyobrażenie bawiących się na podwórku dzieci, basenu letniego i ogródka należy jednak skonfrontować z licznymi obowiązkami, jakie czekają właściciela. W przypadku domu stan kominów, czy instalacji trzeba sprawdzać we własnym zakresie, a także dbać o czystość podwórka oraz chodnika za ogrodzeniem. Może to być kłopotliwe zwłaszcza zimą, kiedy trzeba usuwać błoto, śnieg i lód. Dodatkowo właściciel jest zobowiązany, aby wyposażyć nieruchomość w śmietniki i szamba (lub przyłącze kanalizacyjne) i utrzymywać je w dobrym stanie. Umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym, a także przepisowa kontrola instalacji również jest w tym wypadku po stronie właściciela. W przypadku mieszkania większość z tych obowiązków przejmuje administracja, a lokator jest informowany, kiedy należy udostępnić lokum w celu przeprowadzenia stosownych kontroli bezpieczeństwa. Oczywiście balkon, czy nawet taras przynależny do mieszkania nie jest tym samym, co ogródek, ale nowe osiedla są projektowane w pięknych lokalizacjach, gdzie także znajdziemy dużo zieleni i infrastruktury wypoczynkowej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to przestrzeń wspólna, ale zdejmuje z nas obowiązek samodzielnego utrzymywania jej w idealnym stanie. Mieszkania o dużych metrażach także są dostępne na rynku, można wybrać też wariant z przydomowym ogródkiem, zatem nie to powinno być głównym kryterium wyboru. Każdy powinien sam rozważyć, które rozwiązanie spełni jego oczekiwania i zarazem nie przerośnie możliwości. Lokalizacja nieruchomości w Lublinie jako sprawa kluczowa Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie, czy to mieszkanie, czy dom jest naszym marzeniem oraz jaki interesuje nas metraż i ilość pokoi, kolejną ważną sprawą jest lokalizacja. Nawet jeśli mamy zamiar przemieszczać się głównie samochodem, obecność w pobliżu transportu zbiorowego może być ważnym plusem zwłaszcza, jeśli chcemy, aby dzieci samodzielnie dojeżdżały do szkoły, ale także dorosłym w sytuacjach awaryjnych taka alternatywa może być czasami potrzebna. Jeśli dodatkowo myślą ekologicznie, niewątpliwie docenią zalety takiego...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *