Reklama

Farba czy tablica magnetyczna – co lepiej sprawdza się w praktyce?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy, komu zależy na efektywnym rozplanowaniu swojego czasu i zajęć w ciągu dnia zarówno tych bezpośrednio związanych z pracą, jak i życiem prywatnym doskonale wie, że bez możliwości notowania tego, co jest ważne, byłoby to bardzo trudne. Kalendarze i notatniki są produktami, które znacząco pomagają nam w organizacji, jednak istnieje coś nieco bardziej innowacyjnego a tym samym dającego więcej możliwości – mowa o farbach i tablicach magnetycznych. Choć pełnią one podobną funkcję to ich specyfikacja, a tym samym skuteczność nieco się różni. Dziś podpowiemy Ci, które rozwiązanie lepiej sprawdza się w praktyce oraz jakie inne warianty warto rozważyć.

Czym charakteryzuje się farba magnetyczna?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, z pewnością chcesz rozważyć wszystkie za i przeciw oraz poznać nieco alternatywne rozwiązania. Tablica magnetyczna to opcja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, jak sytuacja wygląda w przypadku farby mającej podobne właściwości? Farba magnetyczna promowana jest jako produkt, którym poza estetycznym wykończeniem pomieszczenia stworzymy także miejsce do notowania z możliwością umieszczania na ścianie wszelkiego rodzaju magnesów i karteczek. W praktyce niestety nie jest tak kolorowo. 

Przeszukując internet, niemalże na każdym kroku można natknąć się na opinie użytkowników mówiące o tym, że siła przyciągania jest niewystarczająco dobra, aby utrzymać poszczególne przedmioty. Bardzo często zależy to od wybranej farby, a także grubości warstw, jednak zwiększenie ich liczebności wcale nie musi oznaczać, że efekt będzie lepszy. Inną ważną kwestią jest fakt, że wspomniane farby dostępne są wyłącznie w kolorze czarnym lub grafitowym, co tym samym sprawia, że pomieszczenie staje się ciemniejsze, a nie każdy jest miłośnikiem takich rozwiązań. 

Tablica magnetyczna i jej charakterystyka

Wiesz już, że farba magnetyczna nie jest do końca trafionym wyborem, natomiast całkowicie inaczej sytuacja wygląda w przypadku tablic, które mają podobne właściwości, ale tym razem nie ma mowy o słabej przyczepności. Co więcej, dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, a także z różnorodnymi motywami, dzięki którym jesteśmy w stanie zyskać nie tylko funkcjonalne miejsce organizacyjne, ale także niezwykłą dekorację, którą ożywimy swoje wnętrze lub dopełnimy jego aranżacyjną kompozycję

Jeśli magnesy nie są czymś, na czym Ci zależy, możesz sięgnąć po nieco inne, ale równie praktyczne opcje, jakimi są tablice suchościeralne które, pomimo że najczęściej stanowią nierozłączne wyposażenie szkolnej klasy, to znajdują zastosowanie także w wielu biurach, salach konferencyjnych, a także domowych gabinetach.

Zdjęcie główne: materiał od Klienta

Polecane artykuły
Reklama

Kiedy przydaje się fotel gamingowy?

Fotel do gier jest najlepszą opcją dla gracza, który chce spędzić wiele godzin na swojej ulubionej czynności. Charakteryzuje się dużą ilością miejsca na nogi i ramiona, dzięki czemu zachowasz wygodę. Dodatkowo oparcie ma wystarczającą wyściółkę na długie sesje gier.
Czytaj więcej
Reklama

Jak urządzić kawalerkę z oddzielną kuchnią?

Małe mieszkania w bloku stanowią nie lada wyzwanie, gdy trzeba rozplanować rozmieszczenie sprzętów i mebli.
Czytaj więcej
Reklama

Płynowskazy - kluczowy element armatury przemysłowej

Armatura przemysłowa to niezwykle ważny element infrastruktury w wielu branżach przemysłowych.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *