Zalety mieszkania z rynku pierwotnego

Nowy dom
Zalety mieszkania z rynku pierwotnego
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz kupić mieszkanie i rozglądasz się za nowym lokum? Możesz wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego. Poznaj wszystkie zalety zakupu takiego lokum oraz dowiedz się, dlaczego będzie to najlepsza możliwa decyzja. 

Rynek pierwotny a rynek wtórny

Zastanawiasz się, czym różni się od siebie rynek pierwotny i rynek wtórny, jeśli chodzi o mieszkania? Przychodzimy z pomocą!

Rynek wtórny oferuje lokale z drugiej ręki, czyli takie, z których ktoś wcześniej korzystał. Z kolei rynek pierwotny to nowe mieszkania od dewelopera przeznaczone na sprzedaż. Różnice między rynkiem pierwotnym a wtórnym są najbardziej zauważalne w kwestii stanu nieruchomości, płacenia podatków oraz konieczności remontu. Pamiętaj, że zakup mieszkania to inwestycja na lata. Warto więc dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego?

Mieszkanie z rynku pierwotnego – zalety

Wiele osób zastanawia się, czy lepszą decyzją będzie zakup mieszkania od dewelopera, czy mieszkania z drugiej ręki. Jakie więc są zalety mieszkania z rynku pierwotnego

Większa wartość rynkowa

Największą zaletą mieszkań z rynku pierwotnego jest bez wątpienia znacznie większa wartość rynkowa. Jeśli więc zależy Ci na bardziej przyszłościowej inwestycji, to kupno mieszkania deweloperskiego będzie najlepszym pomysłem. Jeśli planujesz w przyszłości sprzedać mieszkanie, to w przypadku rynku pierwotnego masz większe szanse na sprzedaż lokum za wyższą cenę. 

Ulga podatkowa

Ogromną korzyścią płynącą z decyzji o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego jest także ulga podatkowa. W przypadku tego typu mieszkań  nabywca zwolniony jest z podatku od czynności cywilno-prawnych. Wysokość takiej opłaty wynosi 2% kupowanej nieruchomości. Należy pamiętać, że w przypadku mieszkań mówimy o kwotach sięgających 6, a nawet 7 cyfr, dlatego też ulga podatkowa robi sporą różnicę.

Kredyt hipoteczny

Mało kogo stać obecnie na to, aby pozwolić sobie na zakup mieszkania za gotówkę. W większości przypadków konieczne jest wzięcie kredytu. Jeśli Ty również zaliczasz się do tej grupy, to mieszkania z rynku pierwotnego są znacznie korzystniejszą opcją dla Ciebie. Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera stajesz się bowiem bardziej Wiarygodnym klientem dla banku, a co za tym idzie, masz ułatwiony dostęp do kredytu hipotecznego.

Urządzanie mieszkania

Dla wielu osób bardzo ważne jest urządzenie swoich czterech kątów według własnych preferencji i gustów. Niestety, mieszkania z rynku wtórnego często to uniemożliwiają. Jeśli więc chcesz zaprojektować swoje gniazdko od zera i urządzić je jak tylko zechcesz, to mieszkanie z rynku pierwotnego będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. 

Miejsce parkingowe

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób porusza się samochodem. Wiąże się to często z trudnościami ze znalezieniem miejsca parkingowego. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, nie będziesz musiał dłużej się o to martwić. Nowe mieszkania deweloperskie są bowiem w większości przypadków sprzedawane razem z zapewnionym miejscem parkingowym.

Fot.: Brandon Griggs/unsplash.com

materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niewymagające kwiaty, które sprawdzą się w każdym ogrodzie
Niewymagające kwiaty, które sprawdzą się w każdym ogrodzie
Szukasz kwiatów do ogrodu, które będą się pięknie prezentować bez Twojej ingerencji? Sprawdź nasze propozycje i stwórz niewymagające rabaty ogrodowe, które upiększą każdy ogród!
Tekstylia i dodatki, które odmienią wystrój sypialni
Tekstylia i dodatki, które odmienią wystrój sypialni
Sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy ⅓ doby. To tutaj śpisz i się relaksujesz. Podpowiadamy więc, jakie dekoracje i tekstylia dobrać, wystrój Twojej sypialni był niczym piękny sen.
Fotowoltaika – czy to dobry sposób na pozyskanie energii?
Fotowoltaika – czy to dobry sposób na pozyskanie energii?
Fotowoltaika to słowo, które coraz częściej przewija się w rozmowach, reklamach czy gazetach.
Ostatnie wpisy