Nowy dom

Domy z nutą nowoczesności – sprawdź propozycje MURATORA

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nowoczesny dom to rozwiązanie wybierane przez coraz większą grupę inwestorów. Cechuje się znaczną energooszczędnością i wygodą codziennego użytkowania, a jego ciekawa stylistyka przypadnie do gustu zarówno zwolennikom tradycji, jak i bardziej modernistycznych koncepcji. Interesujące projekty domów nowoczesnych możemy znaleźć w katalogu MURATORA. Co je wyróżnia, jakie będą ich zalety oraz kto powinien się na nie zdecydować?

Domy z nutą nowoczesności od MURATORA

Kolekcja nowoczesnych budynków mieszkalnych od MURATORA to gama zróżnicowanych propozycji, pośród których bez trudu znajdziemy opcję idealnie dostosowaną do własnych wymagań. Poszczególne projekty domów oferują powierzchnię użytkową od 20 do ponad 850 m2, trafiając w potrzeby oszczędnych singli, rodzin z dziećmi oraz najbardziej wymagających zwolenników luksusu. Cechują się one odmienną formą, wysokością i szerokością, jak również geometrią i kątem nachylenia dachu. W konsekwencji można łatwo dobrać je pod kątem zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. Nowoczesne domy posiadają duże przeszklenia, które umożliwiają naturalne dogrzanie i rozjaśnienie wnętrz, dodając im wrażenia przestronności. Wykończone z użyciem dekoracyjnych okładzin, prezentują się wyjątkowo estetycznie, dobrze komponując się z każdym otoczeniem.

Zalety nowoczesnych domów

Zastanawiamy się, czy projekty domów nowoczesnych to dobry wybór? Takie koncepcje posiadają wiele zalet, które z roku na rok przynoszą im coraz większą popularność. Staranie dopracowane plany architektoniczne wyróżniają się zminimalizowaną ilością mostków termicznych, a dzięki solidnej warstwie ocieplenia – skutecznie ograniczają ucieczkę ciepła z wnętrz. W konsekwencji są one znacznie tańsze do ogrzania, zapewniając optymalny komfort termiczny przez cały rok. Ich duże okna pozwalają zmniejszyć konieczność używania sztucznego oświetlenia, wpływając na znaczną wygodę eksploatacji oraz optycznie powiększając przestrzeń. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i systemów sprawia, że takie obiekty są wyjątkowo trwałe, służąc swoim mieszkańcom przez wiele lat. Ich zróżnicowany design powoduje także, że przypadną one do gustu osobom o odmiennym wyczuciu stylu, pozwalając im stworzyć atrakcyjną wizualnie i komfortową przestrzeń do życia.

Kto powinien wybrać projekty domów nowoczesnych?

Dom z nutą nowoczesności to rozwiązanie, które spodoba się osobom chcącym do minimum ograniczyć koszty utrzymania. Cechuje go doskonała szczelność oraz maksymalne wykorzystanie światła słonecznego, umożliwiającego darmowe doświetlenie i dogrzanie pomieszczeń. Na jego dachu można bez trudu zamontować panele fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne, które dostarczą energii elektrycznej bądź ciepłej wody w niemal darmowy sposób. Wyposażając taki dom w pompę ciepła, można do minimum zredukować także rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym. Projekty domów nowoczesnych powinni wybrać również inwestorzy, którzy poszukują koncepcji o modernistycznym wyglądzie. Współczesne kostki z płaskim dachem czy nowoczesne stodoły będą wyróżniać się na tle otoczenia swoją oryginalną formą, stając się świadectwem dobrego gustu właścicieli.

Interesują nas projekty domów nowoczesnych? Koniecznie zapoznajmy się z kolekcją MURATORA. Znajdziemy w niej wiele ciekawych propozycji o doskonałym wyglądzie i funkcjonalności, które będą odpowiednie dla mniejszych i większych rodzin. W katalogu nie zabrakło również koncepcji z nutą nowoczesności. Choć ich design jest nieco bardziej tradycyjny, na uwagę zasługują ich właściwości – zgodne z wymaganiami stawianymi modernistycznym obiektom mieszkalnym.

Zdjęcie: Projekt C333j – Miarodajny – wariant X z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Polecane artykuły
Nowy dom

Do czego służą pompy ciepła?

W tym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu z bliska i zrozumiemy, jakie korzyści mogą one przynieść.
Czytaj więcej
Nowy dom

Co może przydać się w smartdomu?

Pojawia się wiele rozwiązań, które sprawiają, że zwykła nieruchomość zaczyna „myśleć” i pomagać swoim mieszkańcom w codziennym funkcjonowaniu. W takim razie, co może przydać się w smartdomu?
Czytaj więcej
Nowy dom

Skąd brać prąd na czas budowy domu?

Jakie są możliwości legalnego zaopatrzenia budowę w prąd?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *