Domowe patenty

Przechowywanie rzeczy w mieszkaniu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mniejsza przestrzeń często stwarza duże problemy w urządzaniu funkcjonalnego mieszkania. Wyzwaniem staje się ulokowanie mebli, a tym samym zachowanie porządku. Jak skutecznie poradzić sobie z tym trudnym zadaniem? Sprawdźmy! 

Pomysłów na aranżację domowej przestrzeni nie brakuje. Schody zaczynają się jednak wtedy, gdy metraż mieszkania ogranicza dowolność w urządzaniu pomieszczeń w taki sposób, w jaki chciałbyś to zrobić. Wychodzimy naprzeciw wszelkim wątpliwościom i przedstawiamy listę funkcjonalnych mebli, dzięki którym zaoszczędzisz trochę miejsca. Poznaj nasze propozycje już teraz! 

Meblościanki – hit czy kit? 

Ergonomia to prawdziwy atut meblościanki, szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na tym, by mieć wszystko zawsze pod ręką. Mimo, że nie cieszą się taką popularnością, jak w latach 80. i 90., wciąż stanowią główne wyposażenie wielu mieszkań. Składają się z kilku modułów z szafkami, półkami, szufladami oraz nierzadko przestrzenią na telewizor. Współczesne komplety są funkcjonalne, a od swoich pierwotnych modeli różnią się lekkością w wykonaniu systemów modułowych oraz designem. 

Gdzie przechowywać urządzenia RTV? 

Gdzie przechowywać urządzenia multimedialne i elektroniczne? W tej roli najlepiej sprawdzi się szafka RTV. Cechuję ją to, że jest zazwyczaj niższa niż tradycyjne szafki lub komody, a to wszystko w celu ulokowania telewizora na odpowiedniej wysokości do oglądania. Na rynku dostępne są różne jej konfiguracje oraz cechy, uzależnione od potrzeb i preferencji użytkownika. 

Niektóre szafki RTV posiadają otwarte półki bądź przegródki, pozwalające na wygodne ułożenie różnego typu sprzętu, m.in. pilotów i kabli. Inne z kolei mogą mieć zamknięte drzwi lub szuflady, które zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania, a tym samym ukrywania kabli oraz innych akcesoriów. Warto rozważyć wybór szafki RTV z odpowiednimi otworami na przewody i wentylację, aby umożliwić prawidłowe działanie urządzeń elektronicznych oraz zagwarantować odpowiednie odprowadzanie ciepła. 

Komoda, czyli uniwersalizm w czystej postaci 

Meblem, którego nie zabraknąć w Twoim mieszkaniu jest… komoda. Pomieścisz w niej nie tylko ubrania, lecz także przedmioty codziennego użytku, takie jak ręczniki czy zastawę stołową. Niektóre modele wyposażone są w lustra, które często umieszczane są nad blatem komody bądź stanowią element drzwi. Co więcej wspomniany blat możesz odpowiednio zagospodarować, zamieszczając na nim dekoracje, lampy czy ramki ze zdjęciami. 

Półki ścienne

Brakuje Ci miejsca na podłodze? Zdecyduj się na półki ścienne. To praktyczne rozwiązanie, pasujące niemal do każdej przestrzeni – sypialni, salonu, kuchni, czy nawet łazienki. Możesz wykorzystać je jako dodatkową przestrzeń służącą przechowywaniu książek, czasopism czy roślin doniczkowych. 

Szafki na buty 

Jak zachować ład i porządek w przechowywaniu obuwia? Wyposaż mieszkanie w szafkę na buty. Standardowe modele posiadają półki, szuflady i drzwiczki, a niektóre z nich posiadają dodatkowe miejsce na siedzenie lub wieszaki na kurtki. 

Fot.: Max Rahubovskiy/pexels.com

Polecane artykuły
Domowe patenty

Jak parzyć herbatę w dzbanku?

Jak należy ją przygotować?
Czytaj więcej
Domowe patenty

Jakie zioła uprawiać na balkonie?

Każdy, kto marzy o własnym zielonym zakątku, może go stworzyć nawet na niewielkim balkonie.
Czytaj więcej
Domowe patenty

Jak przechowywać kosmetyki i chemię gospodarczą?

Podpowiadamy, jak przechowywać kosmetyki i środki czystości, by było estetycznie i bezpiecznie.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *