Domowe patenty

Metody filtrowania wody w kuchni

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Designed by Freepik

Pomimo powszechnego zdania, że woda płynąca z kranu jest czysta i zdatna do picia, warto przed spożyciem w odpowiedni sposób ją oczyścić. Przedstawiamy kilka propozycji, w jaki sposób można filtrować wodę.

Warto wiedzieć, że woda z kranu nie jest do końca czysta. W trakcie transportu przez rury zbiera różnego rodzaju zanieczyszczenia, które przyczyniają się do zmiany jej smaku, zapachu, a nawet koloru. To, czego nie widać gołym okiem, czyli wszelkiego rodzaju związki chemiczne, zanieczyszczają wodę i z czasem mogą być przyczyną problemów zdrowotnych. W związku z tym nawet przed gotowaniem wody dobrze jest ją odpowiednio przygotować i oczyścić za pomocą filtra. 

Jak filtrować wodę?

Filtry do wody różnią się budową, skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń, wydajnością, kształtem oraz sposobem filtracji. Warto wiedzieć, że należy wybrać odpowiedni model pod kątem twardości wody. W tym celu dobrym rozwiązaniem jest wykonanie testu, dzięki któremu można sprawdzić jakość swojej wody. Przy samodzielnym wyborze filtra najlepsze są proste i sprawdzone rozwiązania.

>> Zobacz też: Przegląd materiałów idealnych na fronty kuchenne

Filtr do wody na kran

Metod oczyszczania wody jest bardzo dużo, jednym z możliwych sposobów jest zainstalowanie mechanicznego filtra. To wygodne urządzenie przymocowane na wylewce kranowej pomaga zatrzymać drobny piasek i kamienie. Pozwala on w łatwy sposób, bez dodatkowych urządzeń zatrzymać wszystkie zanieczyszczenia, które dostały się do wody w czasie jej transportu. Umożliwia filtrację wody w dużej ilości, która jest dostępna od razu po odkręceniu kranu. Posiada prosty sposób montażu i użycia, jednak cały system jest na widoku i wygląda nieestetycznie. Skuteczność przedstawionej metody zależy w dużej mierze od materiału i siatki, z jakiej filtr został wykonany. Warto jednak zaznaczyć, aby unikać produktów wykonanych z włókna oraz różnego rodzaju sznurków, które pod wpływem wody stają się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii. 

Bateria filtrująca

Kolejnym filtrem do wody jest model, który umieszcza się pod zlewozmywakiem, dzięki któremu z kranu płynie zawsze woda odpowiedniej jakości i zdatna do picia. Jest to propozycja dla osób bardziej wymagających, które nie chcą, aby ich filtr był widoczny. Specjalne baterie filtrujące poprawiają smak oraz usuwają zanieczyszczenia. Woda jest porównywalna z wodą mineralną dostępną w sklepach i dostarcza odpowiednich minerałów. Założenie baterii filtrującej wiążą się z większym nakładem finansowym, jednak koszty szybko się zwracają.

Dzbanki filtrujące

Najprostszym, najtańszym i najczęściej wybieranym sposobem filtracji wody jest zakup dzbanka z filtrem. Wystarczy nalać do niego wody z kranu i poczekać aż się oczyści. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio wcześniej nalać wodę do dzbanka. Minusem tej metody jest sytuacja, gdy potrzebujesz większej ilości wody. Wkłady filtrujące powinny być wymieniane co miesiąc, należy o tym pamiętać, aby utrzymać dobrą jakość wody. Pomocne są w tym specjalne liczniki umieszczone na dzbankach. W praktyce nie są one tak skutecznym sposobem jak filtry podszafkowe, jednak sprawdzą się w sytuacji, gdy jakość wody nie jest bardzo zła. Modne ostatnio stały się butelki z filtrem, które są ekologiczne i wygodne. Wystarczy nalać do butelki wodę i zabrać ją ze sobą, a w międzyczasie filtr oczyści ją z zanieczyszczeń.

Koneserka aranżacji z klasą i z nienagannym dopasowaniem. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studentka psychologii. Od 2017 roku świetnie odnajduje się w branży content marketingowej. Prowadzi firmę OpiszSię, dostarczającą treści na potrzeby sklepów internetowych.
Polecane artykuły
Domowe patenty

Jak wybrać odpowiedni regulator ciągu dla twojego systemu grzewczego. Przewodnik i porady

Poznaj kluczowe aspekty wyboru regulatora ciągu dla systemu grzewczego. Odkryj wskazówki i porady, które pomogą Ci podjąć najbardziej optymalną decyzję.
Czytaj więcej
Domowe patenty

Jak skutecznie zwalczać gryzonie w domu bez stosowania chemicznych środków?

Poznaj praktyczne porady dotyczące zwalczania gryzoni domowych bez użycia chemii. Naturalne metody, bezpieczne dla Ciebie i środowiska naturalnego.
Czytaj więcej
Domowe patenty

Jak utrzymać świeżość jedzenia i napojów podczas podróży?

Poznaj skuteczne sposoby na zachowanie świeżości jedzenia i napojów w czasie podróży. Przeczytaj porady, które pomogą Ci unikać zepsutych produktów i utrzymać smak potraw.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *