Dekorowanie

Jak udekorować dziecięcy pokój?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dziecięcy pokój powinien być bezpieczny i przyjazny dla najmłodszych członków rodziny. Przeczytaj, przy pomocy jakich dekoracji możesz dodać mu ciepła i przytulności. 

Dziecięcy pokój powinien być azylem i ulubioną przestrzenią malucha w całym domu. Ważne, żeby łączył w sobie różne funkcje, był funkcjonalny i bezpieczny, a do tego zachęcał dziecko do spędzania w nim czasu. Dekoracje odgrywają ważną rolę w pokoju dziecięcym, ponieważ kreują odpowiedni nastrój, a przy tym mogą służyć do zabawy czy pełnić funkcję edukacyjną. 

Pastelowe kolory, baśniowe motywy i domowe zoo

Przy urządzaniu pokoju dla malucha warto zwrócić szczególną uwagę na dekoracje ścienne. Stylowe tapety do pokoju dziewczynki i chłopca z motywami, takimi jak zwierzątka, literki, cyferki, pojazdy, motyle czy napisy, sprawią, że przestrzeń stanie się bardziej przytulna i będzie budzić pozytywne emocje u malucha. Dla trochę starszego dziecka dobrym rozwiązaniem może być tapeta do pokoju młodzieżowego z bardziej dojrzałymi motywami: m.in. fragmentami komiksów, elementami architektonicznymi, geometrycznymi czy graffiti. Alternatywą dla tapet mogą być również kolorowe plakaty włożone w ozdobne ramy czy specjalne tablice magnetyczne i do pisania markerem. Tablice edukacyjne mogą posłużyć do nauki cyfr czy liter, a także stanowić narzędzie do mierzenia codziennych nawyków czy zapisywania zadań domowych i ważnych dat. Z pomocą tablicy na magnesy możesz również wyeksponować rodzinne zdjęcia czy rysunki i dyplomy dziecka.

Zmyślne przechowywanie

Meble oraz różne elementy wyposażenia w pokoju dziecięcym mogą być zarówno praktyczne, jak i urocze. Będąc w sklepie z artykułami dla dzieci, zapoznaj się z ofertą kolorowych śmietników czy ozdobnych koszy na zabawki w kształcie zwierząt. Funkcjonalnym rozwiązaniem są również dekoracyjne pojemniki na kółkach, które umożliwiają przechowywanie klocków, lalek czy samochodów, a także ułatwiają ich sprzątanie po zakończonej zabawie. Miękkie, gumowe kółka nie będą rysowały podłogi, a dzięki praktycznemu uchwytowi dziecko będzie mogło zabrać wszędzie zabawki ze sobą. 

Pościel dla małego astronauty czy piłkarza

Tekstylia, takie jak zasłony, ozdobne poduszki czy pościel, odgrywają znaczącą rolę w każdym wnętrzu. Zadbaj o to, żeby w pokoju dziecka znalazły się jego ulubione motywy. Inwestycja w ozdobne poszewki na poduszki nie będzie duża, a dzięki temu możesz zmieniać te elementy wystroju w zależności od pory roku czy zmiany zainteresowań malucha.

Domki i namioty do dziecięcego pokoju

Mali odkrywcy z pewnością docenią osobny kącik do zabaw, który możesz zaaranżować w pokoju dziecka przy pomocy dziecięcego namiotu z miękkiej tkaniny. Tego rodzaju pawilony dodają wnętrzu uroku, a także izolują od podłoża i zapewniają większy komfort zabawy. W namiocie mogą zamieszkać także ulubione pluszaki i inne zabawki Twojego dziecka. Latem możecie wynieść tipi do ogrodu, dzięki czemu dziecko zyska schronienie przed słońcem. Wnętrze namiotu to również urokliwa przestrzeń do wspólnego czytania bajek.

Fot.: Ksenia Chernaya/unsplash.com

Absolwentka filologii szwedzkiej. W designie ceni sobie skandynawską prostotę, funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania. Lubi pisanie kreatywne i bullet journaling.
Polecane artykuły
Dekorowanie

Zieleń w domu - rośliny w dekoracji wnętrz i ich wpływ na zdrowie

W tym artykule dowiesz się, jak dobrać odpowiednie rośliny do konkretnych pomieszczeń, jak pielęgnować je w domu oraz jakie korzyści dla zdrowia niosą ze sobą poszczególne gatunki.
Czytaj więcej
Dekorowanie

Jak stworzyć przytulny salon - porady aranżacyjne i dekoracyjne

Jak zatem stworzyć przestrzeń, w której chętnie będziemy spędzać wolny czas?
Czytaj więcej
Dekorowanie

Jak dobierać kolor światła?

Wybór koloru światła ma wpływ na nasze samopoczucie, nastrój oraz wydajność. Jak zatem odpowiednio dobrać kolor oświetlenia pomieszczenia? Sprawdźmy!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *